Виступ кандидата в Президенти України Сергія Ратушняка по телеканалу Національної телекомпанії України

19 рік Незалежності нашої держави Україна. Ми мали право на претензії до радянської влади, до системи зрівнялівки, до відсутності елементарних прав і свобод. Ми стомилися жити у вічному дефіциті продовольства, товарів широкого вжитку. Ми втомилися також жити в інформаційній ізоляції і в ізоляції від усього світу. Натомість ми мали пристойний рівень освіти, медицини, захищеності елементарних соціальних стандартів і суспільного порядку.

Чого ж ми досягли за ці 19 років, шановні громадяни?

Насамперед, за 19 років Незалежності ми втратили 7 мільйонів своїх співгромадян, наших братів і сестер. Це більше, ніж ми втратили за часи Другої світової війни. Вдумайтесь! Щодоби упродовж усіх 19 років ми втрачаємо по тисячі чоловік, а влада називає епідемією — втрату 380 людей за останні два місяці, що не перевищує щорічної сезонної смертності.

Я назву вам вірус, який знищує нашу націю, який знищує нашу державу. Вірус цей має назву Кравчук, Кучма і, так званий, третій гарант, обраний у нелегітимному третьому турі.

Діяльність ця називається геноцидом власного українського народу.

Деякі з цієї когорти КДБ і КПРС ідуть сьогодні на вибори з прапором вершника без голови, маючи довірених осіб, арештованих генералів за серійні вбивства. Це символ моральності цієї влади, це наші вбиті журналісти, бізнесмени, опоненти всіх тих, хто стояли на дорозі до досягнення їх цілі. Їх ціль — довічне, безкарне панування над цією землею, над цією державою і її народом.

Основа основ економіки держави, стратегічне виробництво – ВКРАДЕНЕ.

Енергетику – ВКРАДЕНО.

Землі, здебільшого, у неправовий спосіб – ВКРАДЕНО.

Банківсько-фінансова система – ВКРАДЕНА.

У нас навіть вкрадено свободу слова, яка перетворена на зомбування, нав’язування і шельмування. 85 відсотків усіх інтегрованих багатств від землі до фінансів, транспорту і виробництва вкрадено попередніми керманичами, їх сім’ями і олігархією, яку вони створили. 15-20 сімей володіють усією державою на 85 %, все інше залишається нам, 45 мільйонам.

Так не повинно бути і так не буде!

Тому надзавдання, яке стоїть перед нами, українським народом — висмикнути з горла і шлунку цих олігархів свою державу і повернути її собі.

Пропоную це зробити в конституційному полі шляхом волевиявлення на виборах. Щоб не довелося у руки брати замість бюлетнів — зброю, тому що конфлікт між владою і суспільством неминучий, тому що влада нічого не робить для цього народу. Чому так відбулося, шановні громадяни? Тому що ми подумали, що нову правову європейську державу нам збудують учорашні агенти КДБ, ідеологи комуністичної партії Радянського Союзу, ідеологія людожерська і фашистська по своїй суті. А почати
треба було з двох простих речей — це люстрація, яка би передбачала усунення на 10 років від влади членів комуністичної партії і розкриття списків тих сексотів і донощиків КДБ, через яких у наші сім’ї прийшло горе, сирітство, смерть і каліцтво. І друге, це реституція — повернення майна, незаконно відібраного комуністичним режимом. Ми цього не зробили. А ми мали б право, моральне право очиститися, розпочати будівництво суспільства з перевантаження, з так званого чистого аркуша.

З часу державного заколоту 1917 року нас годують байками. «Землю – крестьянам, рабочим – фабрики». До цього додавали “электрификацию всей страны”. На виході ми мали отримати рай під назвою комунізм. Але досі селяни очікують на землю, а робітники очікують на фабрики, а нащадки цих вождів ідуть під новими лозунгами — індустріалізації, мілітаризації і іншої профанації з єдиною метою: знову сподобатись і знов обманути. Можна було б не торкатися цих лозунгів, якби було хоча б одне елементарне пояснення: звідки взяти ці мільярди і мільярди для повної технічної модернізації нашого суспільства.

Я пропоную чіткий і прозорий механізм наповнення державної скарбниці для здійснення цих глобальних завдань.

Перше — це повернення вкраденого майна через механізм дооцінки приватизованого майна. Придбав об’єкт по реальній ціні 3 % від вартості підприємства, отримай 3 % акцій. 97 % повертаються державі. Так само це стосується і прибутків, які були отримані за період так званої приватизації.

Друге, що треба зробити негайно — це ведення податку на багатство. Не оподатковувати майно, яке було придбане до 1991 року, тобто на момент створення нашої незалежної держави. Не оподатковувати в місті 25 метрів житлової площі і 10 соток землі з розрахунку на одного громадянина. В селі — 100 квадратних метрів житлової площі та споруд і 1,5 гектара землі. Все інше оподатковувати на рівні одного відсотка щорічного відрахування до місцевих бюджетів. Це дасть можливість подвоїти місцеві бюджети, зробити дороги, каналізації, покращити школи і лікарні.

Третій пункт пропонується оподаткувати все майно, яке знаходиться в оренді. Це житлова, комерційна площа, а також земля. Тому що сьогодні відбувається так, що власники віддають так званим приватним підприємцям за одну гривню цілі супермаркети. Отримуючи мільйони доларів готівкою за оренду, вони сплачують до державної скарбниці щомісяця всього 200 гривень, а це неприпустимо. Оподаткування майна, що знаходиться в оренді, дасть можливість збільшити місцеві бюджети щонайменше на 20-25 %, а це мільярди доларів по всій державі.

Четверте, треба зробити і ввести по всій території України — це єдиний податок для всіх суб’єктів господарювання, тому що наявність багатьох схем оподаткування призводить до тінізації і приховування мільярдів доларів від державної скарбниці. Це неприпустимо! Ми зробимо це, як у всьому цивілізованому світі — єдиний податок для всіх.

П’ятим пунктом нам треба зробити повну прозорість газової, енергетичної і в усіх інших сферах. Є ринкова європейська ціна для України — будь ласка, отримайте, росіяни, ринкову європейську ціну за транзит. А то так виходить, що через нашу територію можна транспортувати газ по долару двадцять центів, а в Європі ця ж процедура коштує від 3,5 до 9 доларів, на чому ми втрачаємо від одного до шести мільярдів доларів. Це є неприпустимо!

Шосте, що я пропоную — приступити негайно до ліквідації нашої бідності і щонайменше 20 % за використання всіх природних надр і корисних копалин на нашій території направляти в державний фонд і рівномірними частками розподіляти на кожного громадянина України від моменту його народження. Молоді люди будуть мати після школи заощадження для того, щоб отримати освіту або розпочати сімейне життя. Що стосується людей похилого віку, то це їм буде додатком до їхньої пенсії.

Всі ці речі я пропоную здійснити в конституційному правовому полі, запропонувати нинішньому складу Верховної Ради прийняти ці закони. У разі відмови розпустити всю Верховну Раду і прийняти низку цих законів на референдумі, тому що вони відповідають інтересам держави і кожного громадянина.

admin