Виробники сигарет підняли ціни, не чекаючи указу

Не чекаючи рішення президента, виробники сигарет підвищили з 1 листопада максимальні роздрібні ціни на деякі марки сигарет.

Раніше Верховна рада підтримала законопроект, який передбачає істотне підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби.

Тютюнові корпорації розгорнули кампанію з метою переконати Президента України не підписувати цей законопроект.

Проте, як свідчать дані Головної податкової адміністрації України, максимальні роздрібні ціни на деякі тютюнові вироби були підвищені вже з 1 листопада цього року.

Так, ціна пачки “Прилуки” особливі зросте на 2,5 грн (з 4,75 до 7,25), “Прима Люкс” – на 2,25, “Трійка” – на 2,6 грн, R1 і Monte Carlo Blue – на 3 грн, Glamour і Winston Classic – на 3,7 грн, Camel Silver і Lucky Strike – на 4 грн.

Також дані ДПА показують, що ціни на деякі марки сигарет також підвищувалися у вересні та жовтні 2009 року, хоча ставка акцизу тоді не змінювалася. Наприклад, ціни на пачку сигарет без фільтра з серпня до листопада зростають: Козак – з 2,9 до 4,4, а Ватра – з трьох до п’яти гривень.

Водночас, як повідомили представники коаліції громадських організацій та ініціатив “За вільну від тютюнового диму Україну”, нові ставки акцизу передбачають підвищення цін на сигарети всіх марок до 40%, що визнають і самі представники тютюнових корпорацій.

Однак реально вони підвищили ціни на деякі марки на 50-65%, констатують експерти.

При цьому вони відзначають, що після травневого підвищення акцизів ціни на сигарети зросли на більшу величину, ніж вимагали нові ставки.

“Коли президент підпише закон про підвищення акцизів і такий закон буде опублікований, виробникам сигарет доведеться сплачувати акцизи за новими ставками. Вони могли б дочекатися цього рішення і підняти ціни вже з грудня, однак це означало б втрату частини прибутку”, – каже заввідділом контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський.

За його словами, тютюнові корпорації “хочуть гарантувати свій прибуток за будь-яких обставин і роблять це за рахунок курців”.

Нагадаємо, 22 жовтня Верховна рада підтримала законопроект 4707, який передбачає істотне підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби.

admin