В Україні більше не реєструватимуть кандидатів у президенти

Перший етап виборчої кампанії по виборах президента, які пройдуть 17 січня 2010 року, завершується 6 листопада.

Це останній день, коли бажаючі взяти участь у виборах можуть заявити про своє висунення в кандидати.

Основні учасники перегонів вже подали документи до ЦВК на реєстрацію і навіть отримали посвідчення кандидатів у президенти.

Прийом документів разом з грошовою заставою в сумі 2,5 мільйона гривень триватиме до 9 листопада включно, комісія буде проводити реєстрацію до 13 листопада включно.

На сьогодні ЦВК України зареєструвала 14 кандидатів у президенти. Серед них, зокрема, фаворити гонки лідер Партії регіонів Віктор Янукович і прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Серед інших кандидатів у президенти – спікер Володимир Литвин, висунутий Народною партією, екс-спікер Арсеній Яценюк, що йде на вибори як самовисуванець, екс-голова Нацбанку Сергій Тігіпко, лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок, лідер Компартії Петро Симоненко, який крім КПУ заручився підтримкою ще трьох партій лівої ідеології, відмовилася підтримати Симоненка лише Соціалістична партія, котра висунула свого кандидата Олександра Мороза.

Чинний президент Віктор Ющенко вирішив брати участь у виборах як самовисуванець. Раніше передбачалося, що його висуне партія “Наша Україна”.

Також документи до ЦВК принесли й інші кадидати, серед них – Василь Противсіх та Лідія Вона. При цьому Противсіх не вніс у ЦВК заставу в розмірі 2,5 млн грн. проте Лідія Вона пообіцяла передати йому гроші, зібрані нею для реєстрації в президенти.

Також повідомлялося, що документи до Центральної виборчої комісії поштою надіслав Віктор Лозинський.

На думку більшості експертів, основна боротьба на майбутніх виборах розгорнеться між Януковичем і Тимошенко.

Згідно з даними останніх соцопитувань, Янукович у першому турі набирає 24,7%, що на 6% більше, ніж у Тимошенко.

У політологів немає стовідсоткової впевненості в результаті виборів, оскільки на сьогодні до 25% виборців не визначилися з тим, як будуть голосувати, особливо в другому турі, який, як очікується, відбудеться на початку лютого.

Поки не ясно, як на рейтингах Тимошенко і Януковича позначилася епідемія грипу, оголошена минулого тижня.

Тим часом, 2 листопада голова Верховної ради Володимир Литвин висловив переконання, що питання про перенесення дати президентських виборів “не стояв і стояти не буде”. Відповідаючи на питання про можливість перенесення дати виборів у зв’язку з епідемією грипу в Україні, Литвин сказав: “Я вперше про це чую”.

admin