В Африці білошкірих африканців вбивають і роблять з них талісмани

Більше 10 тисяч альбіносів Африки змушені ховатися від зовнішнього світу через острах бути покаліченими і вбитими через колір своєї шкіри, – поширене марновірство, що частини тіл африканців-альбіносів володіють магічними властивостями, торгівля ж такими “артефактами” розвивається дедалі активніше.

Відомо, що заможні покупці купують на нелегальному ринку частини тіла людей-альбіносів як талісмани для багатства і процвітання. Останнім часом ця проблема загострилася – заради виготовляння “сувенірів” з кожним роком все більше вбивають альбіносів.

У країнах Африки торговці “незвичайним людським матеріалом” можуть заробити до 75 тисяч доларів за “повний набір” з альбіноса африканського походження, в комплект обов’язково повинні входити кінцівки, геніталії, вуха, язик і ніс.

За словами мешканки Кенії Мері Овідо (Mary Owido), у якої немає темної пігментації в шкірі та волоссі, вона відчуває себе комфортно тільки перебуваючи вдома з чоловіком, і боїться виходити на вулицю одна.

“Куди б я не пішла, люди починають говорити про мене, що мої ноги і руки в Танзанії можуть коштувати цілий спадок”, – сказала 36-річна Мері Овідо.

Згідно зі статистикою, в Танзанії, починаючи з 2007 року, було вбито 44 альбіноси, ще 14 були знищені в Бурунді. Ці випадки позбавлення людей життя заради наживи викликали страх у всіх людей зі зміненою пігментацією шкіри на сході Африки і, щонайменше, 10 тисяч альбіносів були змушені переселитися в спокійні місця або почати ховатися від мисливців за їхніми тілами.

Останнє вбивство “білих африканців” відбулося в Танзанії в жовтні, коли банда мисливців за альбіносами відрізала ногу і відтяла голову 10-річній дитині.

Альбінізмом у людей називається природжена відсутність пігменту шкіри, волосся, оболонок ока. Альбінос народжується, коли в обох батьків є відповідний ген. Більше 90% альбіносів на “Чорному континенті” виростають без батьків, які, побачивши світлошкірого немовляти, залишають сім’ю, вважаючи, що дружина “нагуляла” дитину від білої людини.

Альбіноси Африки нерідко все життя переносять нападки і дискримінацію, до того ж ці люди більше схильні до ракових захворювань шкіри, адже більшість з них змушені працювати під сонцем, а світла шкіра більш сприйнятлива до його променів.

admin