Уряд подивився фільми жахів "Пила-6" і "Хостел-2"

Віце-прем’єр Іван Васюник провів засідання урядового комітету з питань гуманітарної та соціальної політики, під час якого йшлося про заборону показу в українських кінотеатрах фільмів жахів “Хостел-2” та “Пила-6”.

Питання розглядалося з ініціативи кількох державних інституцій, які вважають незаконним показ цих стрічок в українських кінотеатрах. Прокатні посвідчення на демонстрацію та розповсюдження фільмів на території України було видано Державною службою кінематографії (Держкіно).

За словами прес-секретаря Васюника Галини Русин, питання показу фільмів жахів викликало надзвичайно гостру та емоційну дискусію й завершилося ініціюванням урядовим комітетом проведення службового розслідування стосовно посадових осіб Мінкультури та Держкіно, а також вимогою належним чином та відповідно до законодавства організувати роботу органів, відповідальних за видачу прокатних посвідчень на демонстрування та розповсюдження фільмів.

Учасники засідання переглянули 4-хвилинний ролик, створений із уривків з цих фільмів. не всі присутні змогли витримати реалістичних сцен насильства.

“Ці фільми не можна назвати просто фільмами жахів, це – півтори години огидного людоненависництва”, сказав Васюник.

Ще 4 лютого, до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі надійшло звернення Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ МВС в місті Києві щодо проведення дослідження фільму “Хостел-2” на його відповідність вимогам чинного законодавства про захист суспільної моралі та можливість його показу на території України.

За результатами дослідження Нацкомісії, було надано висновок, яким встановлено, що фільм “Хостел-2” порушує вимоги закону “Про захист суспільної моралі”, оскільки є таким, що пропагує культ насильства та жорстокості. 5 березня було прийняте рішення про визнання фільму “Хостел-2” таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства про захист суспільної моралі, оскільки пропагує культ насильства та жорстокості, і не може розповсюджуватися та демонструватися на території України.

Разом з тим, Державна служба кінематографії України повідомила Національну комісію, що відповідно до Положення умови для скасування та анулювання прокатних посвідчень, встановлені пунктом 12 Положення, є вичерпними. У зв’язку з цим підстав для скасування державного посвідчення на фільм “Хостел-2” Держкіно не вбачає.

24 червня рішенням Національної комісії було заборонено демонстрацію фільму “Хостел-2” на території України, яке було направлено, у тому числі, до Міністерства культури і туризму України.

Відмова Держкіно позитивно розглянути рішення Національної комісії змусила звернутися до адміністративного суду за захистом порушеного права суспільства на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану на
селення. Порушення закону було встановлене в суді.

Разом із тим, Держкіно не лише не скасувало прокатних посвідчень на демонстрацію в Україні фільму “Хостел-2”, а нещодавно видало прокатне посвідчення й на ще більш брутальний фільм “Пила-6”.

Нагадаємо, нещодавно Нацкомісія з питань моралі визнала такими, що не відповідають законодавству, книги Адольфа Гітлера “Mein Kampf” (“Моя боротьба”) і Володимира Істархова “Удар російських богів”.

Книги було заборонено за пропаганду нацизму, фашизму та образи на адресу євреїв.

admin