У Болгарії оголошено епідемію свинячого грипу

У Болгарії у 100 тис. людей зафіксовано свинячий грип, оголошена епідемія.

Нові випадки хвороби зареєстровані у сусідній Сербії, до масштабної епідемії готуються в Хорватії.

Нові випадки свинячого грипу відзначені в болгарських Ямболі, Бургасі, Стара-Загора, Ловечі та Габрово.

У Ямболі і Бургасі закриті всі школи, жителям роздають захисні маски. Всі культурні заходи країні скасовано. Напередодні від хвороби померла 30-річна жінка з Стара-Загори.

У сусідній Сербії нові випадки зараження вірусом А/H1N1 відзначені в Белграді, Крагуевце, Пірот і Панчево. У більшості випадків хворіють школярі.

У Хорватії зафіксовано 1104 випадки хвороби, найбільш сильні осередки епідемії – в Загребі і Спліті. Очікується, що кількість хворих у країні дійде до 100 тис. людей.

Нагадаємо, в Україні 30 жовтня оголошено епідемію грипу. Смерть від вірусу A/H1N1 підтверджена в 22 людей. Ще тисячі під підозрою. За останніми даними, від грипу та ГВРЗ померли більше 70 людей.

В той же час прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та головний санітарний лікар країни Олександр Біловол заявили, що епідемії свинячого грипу в Україні немає. Наразі, за їх словами, можна говорити про епідемію звичайного грипу, на тлі якого трапляються випадки захворюванняA/H1N1 . Біловол також зазначив, що епідпоріг перейдено лише в 11 регіонах України, що свідчить про те, що загальнодержавної епідемії немає.

admin