Товариство ромів "Романі Чгіб": 5 років плідної роботи

Створене це товариство рівно п’ять років тому і на сьогоднішній день має свої первинні осередки в містах Ужгороді, Мукачеві та Перечині, селищі Середнє та селі Худльово Ужгородського району.

– До цього маленького ювілею товариство випустило спеціальний буклет «5 років – 25 кроків», у якому якраз і висвітлено те головне, що нам вдалося зробити за першу п’ятирічку своєї діяльності, – розповідає Борис Бучко. Крім цього, маємо проект по будівництву дитячого садка при Ромському культурному центрі в мікрорайоні “Шахта”, – говорить Борис Бучко. – Матеріальну підтримку цього проекту здійснюють закордонні благодійники. Гадається, і місцева влада не буде стояти осторонь цієї важливої справи. До того ж, один дитячий садок на всю ромську громаду такого великого міста як Ужгород – явно замало. Потрібно щось думати. І ромським товариствам, і владним органам. Причому не просто думати – а й вирішувати. Крім цього, і надалі вчитимемо ромських підлітків затребуваним сьогодні професіям – з подальшим їхнім працевлаштуванням.

– Великою проблемою для ромів залишається і доступність до засобів масової інформації, – продовжує Борис Бучко. – А проблем у ромської громади – набагато більше. І так виходить, що ні влада про них не знає, оскільки не отримує відповідної інформації, ні самі роми не відають про можливі шляхи вирішення тих чи інших питань, що їх хвилюють.

За «круглим столом» з нагоди п’ятиріччя створення Закарпатського обласного товариства ромів «Романі Чгіб» побували лідери ромських громад і організацій як Ужгорода, так і інших районів Закарпаття, зокрема гості з Перечина та Чопа подякували Борисові Бучко за досвід яким він щиро ділиться з новоствореними ромськими організаціями. Також ювілярів привітали представники «Карпатського Фонду» (Т.П.Пащенко), Соціально-реабілітаційного центру «Дорога Життя» (О.П.Кириленко), представники обласної держадміністрації (М.Ю.Гаврилешко-Моца, Л.В.Петришина_. Не оминула увагою ювілей і міська влада – почесні грамоти від імені міського голови Сергія Ратушняка керівництву «Романі Чгіб» вручив Володимир Іванович Огар – начальник управління освіти міськвиконкому.

admin