Скандал довкола маніпулювання результатами футбольних матчів у Європі набирає все більших обертів

Скандал довкола маніпулювання результатами футбольних матчів у Європі набирає все більших обертів. Після арештів у середовищі букмекерської мафії у Німеччині та Італії УЄФА терміново скликає кризовий саміт за участі представників дев’яти країн, втягнутих у маніпуляційний скандал.

Зазначимо, що європейські видання вже охрестили новий скандал “найбільшим в історії європейського футболу”.

Нагадаємо, що за підозрою німецької прокуратури міста Бохума, яка уповноважена координувати розслідування, у Німеччині, Австрії, Швейцарії, Бельгії, Боснії, Хорватії, Угорщині, Словенії та Туреччині на результати численних футбольних матчів “вплинула” так звана “букмекерська мафія”.

За даними прокуратури, домовляючись з окремими футболістами, злочинці досягали бажаного рахунку не лише у матчах регіональних ліг, а й у іграх національних першостей, Ліги Європи та Ліги Чемпіонів. Згідно з попередніми результатами розслідування, йдеться про маніпуляцію результатів близько 200 матчів у Європі.

Низку підозрюваних вже затримали та допитали. Так, у понеділок в Італії заарештували дев’ять осіб за підозрою у співпраці з букмекерською мафією. Серед затриманих – президент одного з клубів третьої ліги.

Втім, головні підозрювані, за словами Фрідгельма Альтгауса, речника поліції Бохума, перебувають у Німеччині, і саме тут відбулося найбільше маніпуляцій: “У Німеччині на цей момент йдеться про чотири гри другої Бундесліги, три матчі третьої Бундесліги, 18 регіональних ігор”, – повідомив Альтгаус. За повідомленнями ЗМІ, мафіозне угруповання очолюють п’ять осіб турецького та балканського походження, що живуть у Берліні.

Тим часом речник бохумської прокуратури Бернд Бініосек закликав громадськість та ЗМІ не зосереджувати свою увагу на окремих особах гравців, адже йдеться передусім про викриття злочинців, які намагаються незаконно заробити гроші на спорті, навіть якщо для цього їм потрібні ще й помічники на полі.

Реагуючи на скандал, виступають із заявами і численні букмекерські контори. Зокрема Штефан Мойрер з Товариства німецьких букмекерів зауважив: “Ми, без сумніву, у найбільшому програші у цій історії, яка знову шкодить нашому іміджу, бо ми і без того вже загнані в кут, намагаючись роками лише оборонятися і не маючи жодної підтримки за спиною”, – поскаржився Мойрер.

admin