Рада відмовилась забороняти мітинги під час епідемії

Верховна рада рекомендує Кабміну скасувати своє рішення про заборону проведення масових заходів по всій території України. Про це йдеться в ухваленій депутатами постанові про невідкладні заходи для боротьби з епідемією грипу.

Відповідну поправку до постанови вніс регіонал Юрій Мірошниченко. Він заявив, що Кабмін порушив права громадян, ввівши таку заборону на масові заходи.

“Там, де немає пандемії, обмежувати права громадян зустрічатися з кандидатами на пост президента ми не маємо права. Дехто з кандидатів, які мають державні посади, під виглядом боротьби з пандемією чудово зустрічаються і з лікарями, і з учителями. А ті кандидати, які в опозиції або не є представниками влади, обмежені у можливостях зустрічатися”, – сказав він.

Водночас кілька інших депутатів обурилися тим, що Мірошниченко турбується про те, що кандидати у президенти не зможуть агітувати, а не про здоров’я громадян.

На це регіонал заявив: “Я дбав не про права кандидатів зустрічатися з виборцями, а про права виборців зустрічатися з кандидатами”.

Крім того, у постанові сказано про необхідність встановлення “жорсткого контролю за цільовим використанням коштів, виділених на подолання епідемії”.

Депутати зобов’язали Мінохорони здоров’я попередньо погоджувати використання коштів Держбюджету, виділених на подолання епідемії, з профільним комітетом парламенту. Контроль за використанням бюджетних коштів покладено на комітети Верховної ради з питань охорони здоров‘я та з питань бюджету.

Крім того, постановою рекомендовано передбачити у 2009 році направлення у регіони не менше 500 млн грн для використання на заходи щодо подолання епідемії.

Депутати також звернулися до МВС та Генпрокуратури з вимогою розслідувати факти необґрунтованого та різкого підвищення цін на ліки. Постановою також зобов’язано Кабмін зробити звіт у парламенті про хід виконання цієї постанови 18 грудня 2009 року.

admin