Помер культуролог і філософ Клод Леві-Строс

Французький антрополог і філософ, один із засновників структуралізму Клод Леві-Строс помер у віці 100 років, повідомляє Le Monde. Смерть настала проти ночі на 1 листопада, однак про неї стало відомо тільки зараз. 101 рік вченому виповнився б 28 листопада.
Леві-Строс народився в Брюсселі, а дитинство і юність провів у Парижі. Він навчався на філософа і правознавця в Сорбонні, багато подорожував по Південній Америці, вивчаючи побут місцевих індіанців^ дані, зібрані під час експедицій, лягли в основу багатьох книг вченого. У 1949 році Леві-Строс випустив знамениту монографію “Елементарні структури спорідненості”, в 1955 році – книгу “Сумні тропіки”. Наприкінці 1960 – початку 1970-х років вийшла його узагальнююча чотиритомна праця “Міфологіки”.

Вченого називають творцем і найяскравішим представником таких галузей гуманітарного знання, як структурна антропологія та нарратологія. Значний вплив на Леві-Строс надали методи структурної лінгвістики, розроблені, зокрема, російським емігрантом Романом Якобсоном (він і автор “Сумних тропіків” були співавторами). Роботи Леві-Строс мали значний вплив на “ліву” думка другої половини XX століття.

admin