Польща попросила в США захисту від російської агресії

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав США розмістити війська на території його країни, щоб захистити її від можливої військової агресії з боку Росії.

Під час конференції у Вашингтоні Сікорський нагадав, що недавно Росія і Білорусь провели неподалік від польської території спільні навчання, в яких взяли участь сотні танків. При цьому, за його словами, зараз у Польщі перебувають всього шестеро американських військових.

“Якщо б у вас з одного боку було 900 танків, а з іншого – шестеро військовослужбовців… вас би це переконало?”, – сказав Сікорський.

Глава польського зовнішньополітичного відомства зазначив, що при вступі Польщі у НАТО Росія отримала запевнення, що альянс не стане розміщувати в Східній Європі значні військові сили. “Але в той час ніхто і уявити собі не міг, що війська взагалі не відправлять. Я думаю, що це необхідно зробити”, – наголосив польський міністр.

Сікорський зазначив, що віце-президент США Джо Байден, який нещодавно відвідував Польщу з візитом, запевнив Варшаву в тому, що Вашингтон досі є її стратегічним союзником. Проте вчинки, за словами керівника польського МЗС, стали б більш переконливими, ніж слова. “Якщо ви все ще можете собі це дозволити, нам потрібні якісь стратегічні запевнення”, – сказав міністр закордонних справ Польщі, звертаючись до представників США.

Недавні російсько-білоруські навчання “Захід-2009” викликали чимале занепокоєння в Польщі. Місцеві ЗМІ повідомляли, що в ході маневрів відпрацьовувалися не тільки захист майбутнього газопроводу “Північний потік”, але й наступальна висадка військ на польських берегах, а також використання літаків для перевезення ядерної зброї.

Польське видання “Впрост” цитує аналітичну записку польського міністерства оборони, в якій сказано, що навчання “тільки теоретично були оборонними”. “Більшість відпрацьованих епізодів … прямо вказують на наступальний характер операцій”, – пише, за даними видання, Міноборони Польщі.

admin