Новий Рік моряки з "Аріани" зустрінуть в колі сім’ї…?

Українські моряки з “Аріани”, які вже 7 місяців перебувають у полоні сомалійських піратів, незабаром можуть бути звільнені. Судновласник Спірос Мінос під час зустрічі з рідними моряків пообіцяв, що до Нового року моряків буде визволено.

Днями дружини двох заручників з “Аріани” зустрілися у Греції з судновласником, щоб активізувати процес переговорів із піратами.

Як розповіла дружина 2-го механіка Ганна Муругова, їм надали можливість поспілкуватися із заручниками по телефону у присутності судновласника.

Жінки впевнилися, що родичі живі, але психологічний стан екіпажу вкрай важкий: поки що пірати відпускати їх не погоджуються.

На думку родичів, проблема затримки полягає не стільки у розмірі викупу, скільки у побоюваннях піратів за свою безпеку з огляду на активність міжнародної місії з боротьби з піратством в Аденській затоці.

Муругова зазначила, що поїздка дружин заручників до Греції стала можлива завдяки діям МЗС України та активній позиції Петра Порошенка. Саме міністерство закордонних справ організувало поїздку до Греції та надало частину коштів на дорогу.

Найближчим часом родичі не планують публічних зустрічей із журналістами, але зазначають: влада нарешті звернула на них увагу після того, як проблеми “Аріани” почали широко висвітлюватися у ЗМІ.

“Головне – тепер, після семи місяців полону, вперше з’явилась реальна надія на порятунок наших рідних”, – сказала Ганна Муругова.

Нагадаємо, судно “Аріана” з 24 українцями на борту було захоплене сомалійськими піратами 2 травня цього року на північний захід від Сейшельських островів в Індійському океані. Балкер йшов з Бразилії на Близький Схід з вантажем 35 тисяч тонн сої.

admin