На прямому телефонному зв’язку представники влади.

Йшлося про створення ОСББ як альтернативи сучасним ЖРЕРам. В Ужгороді на сьогодні 38 ОСББ, 31 створено за каденції нинішньої влади. Показовим є ОСББ «Більшовик, що по вул. Можайського, 7 ( голова Марина Куберка). Цей 5-поверховий 40-квартирний будинок за період від 2007 року, коли тут створили ОСББ, змінився невпізнано! Досі утримуються тарифи на житлову площу у розрахунку 62 коп.за кв.м. Переваги ОСББ також у тому, що об’єднання є неприбутковою організацією, звільняється від оподаткування, кошти на потреби ОСББ надходять і витрачаються прозоро. На сьогодні для реєстрації ОСББ достатньо 51 відсоток голосів «за» від мешканців багатоповерхівки. Розробляється проект, згідно з яким для реєстрації ОСББ буде достатньо трьох голосів, а до 2014 року 70 відсотків українських висоток мають стати об’єднаннями співвласників багатоквартиних будинків. Згідно з затвердженою влітку програмою реформування ЖКГ на потреби ОСББ спрямовуватиметься 90 відсотків із державного бюджету та 10 відсотків із місцевого. На 2010 рік на підтримку ОСББ в Ужгороді передбачено 560 тис.грн. та 1млн. 60 тис. грн. на 2011 рік.

Під час прямої лінії зателефонувала мешканка ужгородської 16-поверхівки, яка поскаржилася на поганий стан висотки (вогкість, відпадає штукатурка, щілини в стінах). Заступник міського голови запевнив ужгородку, що будинок знаходиться на контролі міської ради, його ремонт включений до «Програми розвитку міста Ужгорода на період до 2015 року», а також рекомендував створити об’єднання мешканців цього будинку. З Можайського, 5 на прояму лінію повідомили, що ДП «Тис» безпідставно підняло вартість послуг. Наразі йдеться про переведення колишнього гуртожитку машинобудівного заводу у статус ОСББ, тому рекомендовано не укладати угоди на послуги цього ДП.

При здачі багатоквапртирних будинків мешканцям пропонується об’єднуватися і створювати ОСББ. Так, із 13 створених протягом поточного року ОСББ шість виникли в новобудовах. Управління з питань інноваційних впроваджень, інвестицій та сталого розвитку міста розробило посібник, що інформує про порядок сворення об’єднань співвласників багатоквартиних будинків, його мають роздрукувати за кошти Канадського фонду початковим накладом 120 примірників. Планується провести семінар для голів ОСББ та ініціативних груп зі створення об’єднань. У грудні за підтримки Департаменту міського господарства відбудеться круглий стіл з начальниками ЖРЕРів. Зацікавлені питанням створення ОСББ та ініціативні ужгородці більше інформації про це можуть отримати у міській раді (каб 107, каб. 132).

admin