На думку українських банкірів, другої хвилі кризи не буде

Другої хвилі фінансової кризи не буде, переконаний голова правління “ОТП Банку” Дмитро Зінков.

За його словами, у банківської системи зараз досить капіталу і проблем з ліквідністю немає.

“Тому я не думаю, що стан справ з погашенням кредитів зараз міг би призвести до кризових явищ у фінансовій системі країни”, – підкреслив він під час засідання “Фінансового прес-клубу”.

Зінков нагадав, що взимку Нацбанк спільно з МВФ провели діагностику банківської системи, і за її підсумками було розроблено програму докапіталізації банків.

Він пояснив, що діагностика передбачала сценарій, за яким 30% кредитів не обслуговуються, і за яким був оцінений кожен банк, і практично всі вже виконали програму докапіталізації.

“Таким чином, стійкість банків по відношенню до неповернення, які ми бачимо зараз, сформувалася протягом останніх 12 місяців”, – відзначив банкір.

Зазначимо, що другу хвилю кризи передрікає, зокрема, французький банк Societe Generale, котрий порадив своїм клієнтам продавати долари і “скорочувати” інвестиції в так звані циклічні акції – папери компаній технологічного, автопромислового і туристичного секторів – щоб уникнути попадання в дефляційну спіраль.

Департамент з управління активами банку видав для своїх клієнтів 68-сторінковий звіт під назвою “Найгірший борговий сценарій”, в якому спеціалісти обґрунтували свою думку про те, чому в найближчі два роки всім треба готуватися до “краху світової економіки”.

admin