На Буковині виявлені нові типи вірусу грипу

За словами Олександра Світличного, усі гострі респіраторні вірусні інфекції, які нині циркулюють на території Буковини, лікуються. Проте, зважаючи на те, що вони накладаються, змінюється і клініка захворювання, і тактика його лікування. Тому, аби призначити правильне лікування, лікарю необхідно знати, який саме вірус виявлено у пацієнта. Серед вірусів, які зареєстровані на Буковині, Світличний відзначив АН3N2, АН2N2, АН1N1, велику групу грипу В, парагрип трьох типів.

Для виконання таких досліджень в обласній санітарно-епідеміологічній станції є вірусологічна лабораторія. Але необхідного для визначення вірусу грипу АН1N1 обладнання у лабораторії немає. Тому відібрані у хворих буковинців зразки надсилають до центральної лабораторії у Києві.

За словами Олександра Світличного, вірусологічне обладнання для проведення полімеразної ланцюгової реакції, імуноферментного аналізу, люмінісцентний мікроскоп на суму майже 900 тис. грн від Міністерства охорони здоров’я в область досі не надійшли. Окрім того, терміново необхідні кошти для закупівлі імуноферментних тест-систем, набору реактивів, які потрібні безпосередньо для проведення вірусологічних досліджень. Тих реактивів, які наявні сьогодні у вірусологічній лабораторії, вистачить ще на один-два тижні, – відзначив головний державний санітарний лікар області, повідомляє ZIK

admin