МIЖНАРОДНИЙ ФОНД «ВIДРОДЖЕННЯ» НАВЧАВ РОМIВ ЗАКАРПАТТЯ

Втім, допомога – це дуже добре, але ж про роботу та здобутки необхідно й інформувати – і владу, і громадськість, і інші ромські організації! А яким чином, якщо в більшості ромських об’єднань нема фахівців з ведення інформаційної роботи? Саме з цією метою минулого тижня в Ужгороді, на базі культурно-просвітницького центру товариства «Романі Чгіб», було проведено спеціальний тренінг для всіх ромських організацій, які підтримує МФВ, щодо ведення інформаційної роботи. З тридцяти учасників 24 представляли обласні та міські ромські організації області, 6 – обласні ЗМІ, що висвітлюють життя ромів нашого краю. Проводили тренінг PR-менеджер Міжнародного фонду «Відродження» Анастасія Гринько та менеджер програми «Рома України» Наталі Кияк.

Крім усього іншого, учасники семінару дізналися, що в Україні стартувала телефонна «гаряча лінія» для ромів за номером 067-403-27-07. За словами Наталі Кияк, «новостворена «гаряча лінія» буде сприяти істотному посиленню процесу боротьби з дискримінацією ромів в Україні. Ті, хто опинилися у скрутній ситуації чи зазнали дискримінаційних зловживань (наприклад, з боку міліції), зможуть зробити безкоштовний дзвінок та отримати консультацію чи направлення у відповідні інституції для подальшої допомоги». Звернення ромів будуть збиратися та документуватися. Це дозволить систематизувати інформацію щодо таких дій та відповідальності осіб або об’єднань, що порушили законні права людини, зокрема, ромів. «Таким чином, ми прагнемо надати оцінку та задокументувати випадки задля зупинення системної дискримінації ромів в Україні», – зазначила Н.Кияк.

Організатори телефонної гарячої лінії планують розвивати співпрацю з державними органами всіх рівнів задля заохочення правового діалогу та порозуміння, зокрема, між державними службовцями та лідерами неурядових організацій ромів.

admin