Кому яке «щастя» випало в обласній пресі

З телепередачами простіше: ТБ-студій у нас раз, два, три, та й годі далі рахувати. Газет, нівроку, набагато більше, тож і розмови за них на порядок довші. Але проаналізувати всі публікації на найактуальнішу нині кандидатсько-президентську тематику «в якісному плані» – годі й братися. Разом з тим, і «кількісний аспект» – сам по собі теж цікавий. Отож і спробуємо проаналізувати «колоду кандидатів» в розрізі того, кого з них у скількох публікаціях згадували обласні газети, і в якому плані згадували – позитивному, нейтральному чи негативному.

Для розуміння позначок: «+» це кількість публікацій позитивного для «героя» змісту, «0» – це «ні нашим, ні вашим», себто кількість публікацій, де прізвище «героя» згадується без будь-яких оцінок його особистості та планів на майбутнє, і нарешті «–» – це кількість публікацій, у яких «героя», м’яко кажучи, згадують «незлим тихим словом»…

Таким чином, ще працюючий президентом Віктор Ющенко виходить переможцем у номінації «найбільше негативних згадувань» – аж 33.

Ще працююча прем’єр-міністром Юлія Тимошенко є переможницею за кількістю згадувань взагалі – 53.

Наразі працюючий «головним опозиціонером» Віктор Янукович – ніде не перший, але й ніде не нижче п’ятого. «Серединка на половинку», як подекуди у нас говорять.

У ще працюючого «головним фронтовиком» Арсенія Яценюка, як бачимо, ніби й непоганий результат – 5 позитивних згадувань. Але більше половини з них (3) припадають на відому своєю неперебірливістю в харчах та ненажерливістю в грошах газету «Фест». Крім цього, по одному разу купилися на Яценюка «Неділя» та «Закарпатська правда». Слово купилися вжито без лапок цілком свідомо. Разом з тим, іншим обласним газетам «Кролик Сеня» навіть за гроші не потрібен.

Чотири газети купилися на Сергія Тигипка. Що ж, мають право. Принаймні, гроші Тигипка не так смердять, як в декого, згаданого вище.

Дехто може запитати: чому автор розмістив Сергія Ратушняка аж у самому кінці таблиці? Відповім: із суто прагматичних міркувань. Аби не писати ще одну статтю «За кого проголосували б закарпатці, якби вибори Президента України відбулися цієї неділі?» З таблиці і так все чудово видно.

Віктор Копанець,

Центр журналістських досліджень

admin