Боржникам банків остаточно заборонили виїзд за кордон

Державна прикордонна служба вирішила не випускати за кордон громадян, які мають невиконані зобов’язання по виплаті кредитів.

“У зв’язку з тим, що дії деяких позичальників призводять до виникнення неплатоспроможності банківських установ, порушення прав і законних інтересів вкладників та інших кредиторів банків, Державна прикордонна служба забезпечить своєчасне виконання судових або прокурорських рішень про тимчасове обмеження в праві виїзду даних громадян за межі України”, – заявили у прес-службі відомства.

Безперешкодно виїхати за кордон такі люди зможуть тільки після повного погашення заборгованості.

Заборона на виїзд за кордон для боржників банків була передбачена підписаним президентом 8 жовтня указом “Про заходи із забезпечення відновлення стабільності в банківській системі”. Згідно зі статтею 6 цього документа, однією з підстав для обмеження пересування є неврегульовані договірні або інші невиконані зобов’язання, зокрема, забезпечення зобов’язань заставою.

Нагадаємо, напередодні Національний банк повідомив, що протягом жовтня обсяг проблемних кредитів в Україні зріс на 6,125 мільйона гривень.

Загальна кількість проблемних позик зараз становить 8,1% від усіх кредитів.

admin