За розповсюдження дитячого порно в Інтернеті саджатимуть на 5 років

Верховна рада 22 жовтня ухвалила у першому читанні законопроект про протидію розповсюдженню дитячої порнографії. За відповідне рішення проголосували 404 депутата з 437 зареєстрованих в залі.

Проектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України щодо закріплення відповідальності за розповсюдження продукції порнографічного характеру, створеної за участю дитини або з використанням її образу, в тому числі із використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, та втягнення неповнолітніх у процес виготовлення порнографічних матеріалів.

Зокрема, законопроект пропонує встановити за розповсюдження дитячої порнографії за допомогою комп’ютерних систем покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів або позбавленням волі на строк до п’яти років.

Крім того, проектом передбачено внесення змін до закону України “Про телекомунікації” у частині віднесення до обов’язків провайдерів телекомунікаційних мереж інформувати правоохоронні органи про всі виявлені ними факти вчинення злочинів, пов’язаних із виготовленням, збутом та розповсюдженням дитячої порнографії та вживати усіх необхідних технічних заходів щодо недопущення перегляду відповідних ресурсів в телекомунікаційних мережах.

Проектом закону визначається обов’язок споживачів телекомунікаційних послуг у разі виявлення в мережі Інтернет контенту, пов’язаного з насильством, дитячою порнографію, проявами расової і національної нетерпимості та тероризму, пропагандою наркотиків, порушенням прав інтелектуальної власності повідомляти про це провайдерів телекомунікацій і/або правоохоронні орган.

admin