Вчені знайшли легендарний лабіринт Мінотавра

Англо-грецька експедиція спелеологів і географів,що досліджувала древню підземну каменоломню на острові Крит, заявила, що вона може бути описаним в античності Лабіринтом – місцем, де переховувався міфічний напівлюдина-напівбик Мінотавр.

Зазначимо, що згідно з поширеною у XX столітті точкою зору, Лабіринт – це Кноський палац, розкопаний і реконструйований британським археологом сером Артуром Евансом.

Покинута каменоломня є мережею розгалужених підземних тунелів і розташована в околицях Гортіни – стародавнього міста, що в римську епоху було столицею Криту. Співробітник Британського музею Ендрю Шапланд зазначив, що це місце ще в XII столітті нашої ери вважали підходящим кандидатом на роль Лабіринту, а місцеві жителі і зараз називають каменоломню “печерами Лабіринту”.

Керівник експедиції, географ з Оксфордського університету Ніколас Ховарт переконаний, що гортінська каменоломня не була належним чином вивчена через те, що Евансу і його прихильникам вдалося переконати публіку і вчених, що саме Кнос є Лабіринтом. Ховарт вважає, що ця гіпотеза вимагає скептичного ставлення: “Виходячи з археологічних даних, навряд чи взагалі можливо говорити про те, що Лабіринт будь-коли існував”.

Ендрю Шапланд, який вважає місцезнаходження Лабіринту давнім наріжним каменем, все ж таки називає Кнос більш вдалим кандидатом на роль в’язниці Мінотавра, оскільки цей палац згаданий у Гомера.

admin