В Ужгороді розширювали ЄС

Своєю метою запропоноване об’єднання бачить зниження системного негативного впливу фактора прикордонного географічного розташування міст і сіл на рівень життя людей, на можливості різностороннього розвитку общин та зменшення бар’єрів людських контактів. При цьому декларується рівноправність усіх дійсних членів Асоціації, демократизм і прозорість у діяльності.

Мер Ужгорода Сергій Ратушняк, коментуючи журналістам цю подію, зазначив, що вздовж штучно створених кордонів від Прибалтики до Чорного моря існують села, селища й міста зі спільними проблемами. Для їх вирішення потрібна допомога національних і міжнаціональних інституцій, а також безперешкодне пересування капіталів та трудових ресурсів. “Це обов’язкова умова: громадяни, інвестиції і товари повинні вільно переміщатися через кордони, — наголосив Сергій Миколайович. — Як Закарпаття, Буковина, Львів є західною периферією України, так Словаччина, Угорщина, Румунія, Польща, Прибалтійські країни є східними окраїнами Західної Європи. Для того, щоб ми всі динамічно розвивалися, потрібно усувати перешкоди, які стоять на шляху нашої тісної співпраці. Візовий режим має бути не те що пільговий, а прозорий. Те саме стосується й податкового, інвестиційного клімату.”

Щодо перспектив нової Асоціації Сергій Ратушняк повідомив: вона має лобістів у Європарламенті, отож є шанси бути включеними до програми фінансування в його бюджет на 2010 рік.

До речі, ні український уряд, ні президент до заснування Міжнародної асоціації в Ужгороді не мають ніякого відношення, їх збираються поставити до відома про підписання меморандуму постфактум.

Мирослава Галас, газета “Ужгород”

admin