В Україні готувався замах на лідера Меджлісу кримських татар Мустафу Джемілєва

Про це заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на прес-конференції в Сімферополі, повідомляє УНІАН.

“Було одержано інформацію про те, що учасники руху “Ат-Такфір валь-Хіджра” засудили до смерті лідера Меджлісу Мустафу Джемілєва та його близьких соратників, про те, що вони готувалися із застосуванням вогнепальної зброї й вибухових речовин здійснити низку терористичних актів”, – сказав Луценко.

Міністр заявив, що Меджліс є “серйозною загрозою” для екстремістів із “Ат-Такфір валь-Хіджра”, оскільки “підтримує традиційний іслам” і критикує діяльність радикальних рухів.

“Меджліс є каменем спотикання для поширення цієї організації”, – сказав Луценко.

За його словами, Джемілєв підтвердив, що йому відомо про винесений екстремістами йому та іншим активістам Меджлісу “такфір”.

Інформація про те, що прихильники “Ат-Такфір валь-Хіджра” засудили лідера Меджлісу до смерті надійшла правоохоронцям до проведення спецоперації 23 жовтня.

Оперативні групи реагування, до складу яких, окрім міліцейських підрозділів, увійшли співробітники української спецслужби, провели санкціоновані обшуки в декількох регіонах Криму.

Вилучено тротилові шашки з детонаторами, ножі, екстремістська література й література, пов`язана з вивченням тактико-технічних характеристик зброї тощо.

“Серед затриманих ми маємо не п`ять, як заявляла СБУ, а тільки двох підозрюваних у тероризмі”, – повідомив Луценко.

За його словами, це ідейний наставник, який був “аміром джихаду по Україні”, й активний член руху “Ат-Такфір валь-Хіджра”, який перебував у розшуку за “здійснення наміру вбивства” імама мечеті та його охоронця. Обидва проживали в Криму.

“Затримані не надають ніяких свідчень. Вони не визнають українську владу, не визнають українських законів, вони служать виключно, як, вони говорять, “святій справі”, й вважають, що вони не підсудні земному суду”, – сказав Луценко.

Голова МВС розкритикував СБУ за те, що її прес-служба в день проведення операції 23 жовтня розповсюдила в ЗМІ інформацію про неї. Зокрема через розголошення відомостей, зазначив Луценко, не вдалося затримати лідера “Ат-Такфір валь-Хіджра”, який проживав у Полтавській області, а також його найближчого соратника, який проживає в Криму.

На запитання, чи охоронятимуть Джемілєва, Луценко відповів, що якщо депутат напише офіційну заяву про охорону або надання зброї, це питання буде обговорено.

“Ми готові в рамках чинного законодавства всебічно сприяти безпеці тих осіб, які є мішенню екстремістів”, – сказав він.

admin