Україну обрано членом Економічної та соціальної ради ООН

Україну обрано членом Економічної та соціальної ради Організації Об`єднаних Націй.

Як повідомляє Центр новин ООН, зокрема, Генеральна асамблея обрала 18 членів Економічної та соціальної Ради на 2010-2012 роки. Від групи східноєвропейських держав до складу Ради увійшли Україна й Словаччина, які замінять там Білорусь і Румунію.

Також до складу Ради на 2010-2012 роки були обрані Аргентина, Багамські Острови, Бангладеш, Бельгія, Гана, Єгипет, Замбія, Ірак, Італія, Канада, Коморські Острови, Монголія, Руанда, Сполучені Штати Америки, Філіппіни та Чилі.

Місця в Раді розподіляються на основі принципу географічного представництва.

Економічна та соціальна Рада – один із шести головних органів ООН. Він сприяє вирішенню міжнародних проблем в економічній та соціальній сферах, а також у сферах охорони здоров`я, культури та освіти.

Нагадаємо, ООН заборгувала Україні 6,1 мільйона доларів за участь у миротворчих операціях. Всього борги Організації Об’єднаних націй перевищили суму у 740 мільйонів доларів.

Заборгованість ООН перед урядами країн включає в себе утримання їх військових контингентів на операціях з підтримки миру, вартість військового майна і обладнання.

Як пояснили в ООН, згідно з існуючим порядком, держави, які направляють військові контингенти до складу операцій з підтримки миру, самі опікуються їх фінансовим забезпеченням. А ООН компенсує ці витрати за встановленою шкалою.

admin