У циганському ресторані Ужгорода пригощають поливкою із "краденої курки"

— Цигани заходять рідко. Здебільшого ромська еліта Ужгорода, — розповідає Аладар Адам. — У простих циганів сутужно з грошима. Частіше бувають роми зі Словаччини, Угорщини, зі Львова, Києва. Їдуть спеціально, щоби скуштувати справжньої ромської їжі, послухати музику.

Звідси до україно-угорського кордону 25 км, до україно-словацького — 5 км.

У ресторані годують циганськими стравами. Одна з них — ”Поливка на краденій курці”, коштує 10 грн. За 300-грамову порцію ”Циганських голубців” просять 28 грн. Салати ”Морський барон”, ”Кале Якга” (”Чорні очі”), ”Циган”, ”Мірікля” (”Намисто”), ”Кармеліта” коштують 10–25 грн. Борщ ”Циганський” подають за 15 грн, ”Рубці по-циганськи” — за 22 грн, ”Циган печени” — за 25 грн. Гарніри коштують від 8 грн.

— Знаєте, чому бульйон називається ”на краденій курці”? — питає Аладар Адам. — Бо кочові цигани, коли крали курку, готували її на природі. Поливка від того, що курка крадена, була вдвічі смачнішою.

Щосуботи в закладі справляють весілля, відзначають сімейні свята. Власник каже, що гості часто забувають або гублять речі. Виймає із шафи брелок із ключами від автомобіля. Лежать у ресторані вже тиждень.

— Коли ми з ансамблем граємо на сцені, я спостерігаю, що відбувається в залі. Якось помітив, як відвідувач украв мобільний телефон в іншого. Допустити, щоб у циганському ресторані щось украли, я не міг. Усі подумали б на нас. Ми зразу повідомили міліцію, і злодія впіймали.

Скаржиться, що таксисти відраджують клієнтів їхати до них.

— Якось так італійців відмовляли, а вони настояли на своєму, приїхали. Були розчулені нашою гостинністю. Але образливо, що нас сприймають за принципом ”Усі цигани однакові”. Дивіться, — підносить до світла келих, — як усе сяє. В іншому ресторані працівникам вибачили би за невитертий посуд, а в нас — ні. Бо ми цигани.

Голубці готують із трьох видів м’яса

Голубці в ресторані роблять із телятини, свинини, качатини. М’ясо ріжуть на шматочки завбільшки 5 см. Змішують із рисом. Його має бути менше, ніж м’яса. До маси кладуть томатний соус, солодкий червоний, чорний перець, сіль. Начинку закручують у капусту. Голубці мають бути не більше 7–8 см.

Сніжана Русин, Gazeta.ua

admin