Тимошенко: підвищенням зарплат Рада вимостила дорогу в пекло

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що прийняття парламентом 20 жовтня закону про підвищення соцстандартів є катастрофічним для країни і у зв’язку з цим уряд попросить президента негайно ветувати цей закон. Про це вона сказала, відкриваючи засідання уряду.

“Уряд пропонуватиме президентові терміново, не чекаючи 15 днів, накласти вето на цей закон”, – сказала Тимошенко.

“Прийняття цього закону є абсолютно катастрофічним”, – підкреслила прем’єр-міністр.

“Вона (катастрофа) жодного позитиву нікому не принесе. Вона передбачає потужну емісію, яка тільки могла бути за всі роки. Тому що більше 100 млрд грн треба, щоб виконати цей закон. Зрозуміло, що таких грошей у держбюджеті не те що немає, а навіть близько немає. А це означає, що благими намірами вимощена дорога в пекло для кожної людини в країні. Це все одно, що людині, що хворіє на цукровий діабет, від чистого серця дати кілограм цукру з’їсти одночасно. Ось такий ефект буде для країни”, – сказала Тимошенко.

“Це буде повне руйнування фінансової системи країни, це буде повне руйнування бюджету кожної людини в країні, буде інфляція та падіння курсу гривні і це підтверджують всі експерти, як поза країною, так і всередині країни. Я думаю, що пан Янукович як кандидат у президенти діє за принципом – чим гірше для країни, тим краще для його рейтингу”, – сказала вона.

“Я ще таких антидержавних, антинародних дій не пам’ятаю за всю історію України. А якщо вони просто є неглибокими професіоналами і не розуміють, що вони роблять, то ми хочемо запросити їх на засідання уряду і можемо їм пояснити ази базових знань з економіки і фінансів, може вони краще розумітимуть, що творять для країни”, – додала глава уряду.

Нагадаємо, Верховна рада 20 жовтня затвердила підвищення соціальних стандартів: найближчого року прожитковий мінімум може збільшитися на 249 грн, а мінімальна зарплата – на 272 грн.

При цьому депутати не змогли запропонувати джерела покриття збільшення витрат, і в Мінфіні вже пообіцяли звільнити кожного другого працівника бюджетної сфери.

admin