Священиків, які розкрили корупцію у церкві, хочуть позбавити сану

Отець Юрій вже позбувся приходу через те, що наважився розповісти про корупцію
Після виходу спецпроекту “У Бога за пазухою” на телеканалі “1+1” Рівненська єпархія УПЦ КП вирішила покарати героїв сюжетів, які розповіли про хабарництво та зловживання у православній церкві.

Після розслідування ТСН про корупцію серед святих отців, митрополит Рівненський і Острозький УПЦ КП Євсевій своїм указом звільнив з посади благочинного (головного районного священика) та спробував позбавити парафії батька одного із героїв сюжету, колишнього семінариста Тараса Рябчевського.

Але прихожани храму УПЦ КП у селищі Демидівка заступилися за свого священика і сказали, що не дозволять у храмі, який вони будували, вирішувати що-небудь без них і, якщо треба, боронитимуть церкву.

Крім того, єпархіальна рада Рівненської єпархії рекомендувала Синоду УПЦ КП (колегіальний орган із 7 єпископів на чолі з патріархом Філаретом) позбавити сану священнослужителів, які викривають зловживання у православній церкві (отця Юрія Велігурського, отця Степана Маринича, диякона Віталія Поровчука) та відлучити від церкви трьох вірян: Тараса Рябчевського, Богдана Лимаря і Сергія Одарченка.

Водночас, як стверджують члени Церковно-громадської ініціативи з розслідування корупції і хабарництва, зловживання у церкві тривають.

admin