Шоколад здатен замінити знеболююче

Шоколад та питна вода здатні замінити знеболююче.
Вчені з’ясували, що споживання шоколаду полегшує больові відчуття у м’язах та від опіків. У той же час учені застерігають від безконтрольного споживання солодкого, тому що інші негативні ефекти цього продукту ще ніхто не скасовував.
В Університеті штату Чикаго неврологи встановили, що споживання шоколаду сприяє виробництву в організмі тварин і людей природних знеболюючих ферментів, що впливають на мозок і здатних значно приглушити відчуття болю.
Цікаво відзначити, що у випадку з тваринами ситуація вийшла ще більш парадоксальною: тварини, котрі відчували больові відчуття, починали вживати шоколад навіть у тому випадку, якщо в звичайному раціоні в них цього продукту немає.
“Швидше за все, це сильний підсвідомий рефлекс, який ніяк не пов’язаний з відчуттям голоду або апетитом”, – вважає Пеггі Мейсон, один з авторів дослідження.
У серії проведених дослідів вчені встановили, що після отримання “знеболюючого” у вигляді шоколаду або розчиненого у воді шоколаду, лабораторні миші та щури набагато повільніше реагували на тепловий вплив, якого вони дуже бояться в звичайному житті.
Для підтвердження своїх припущень дослідники також дали піддослідним тваринам хінін, розчинений у воді. У цьому випадку реакція на тепло була звичайною.
На думку неврологів, дія солодкого в даному випадку проявляється не в притупленні роботи больових рецепторів, а головного мозку, що отримує сигнали від них.

admin