СБУ виявила нелегальний канал переправлення українців до Латвії

Співробітники спецслужби і прикордонники виявили канал нелегального переправлення громадян України до Латвії.

“Людей, які володіли робочими спеціальностями, відправляли на судоремонтні заводи Латвії під виглядом моряків, за гроші забезпечуючи їх так званими “паспортами моряка” і судновими ролями, до яких було внесено свідомо неправдиві дані”, – говориться в повідомленні прес-служби Головного управління Служби безпеки України в Криму.

Відповідно до угоди, для громадян України існує спрощена система в`їзду до Латвії. Якщо в українців є посвідчення особи моряка і суднова роль або виписка з неї, що свідчить про працевлаштування на латвійських кораблях, то віза і тимчасова реєстрація на території Латвії не потрібні. Цим положенням скористалися організатори каналу – директор одного з крюїнгових агентств Керчі та її знайомий. Упродовж кількох років за кордон переправили близько півтора тисяч чоловік.

За послуги з кожного робочого брали від 100 до 200 євро. Якщо “моряк” був не в змозі внести всю суму відразу, борг вираховували із зарплати.

Для видачі посвідчень особи моряка прописували на двох судах. “Під час слідства з`ясувалося, що один із плавзасобів не мав до Керчі відношення, а другий не працював з 2003 року, з 2006 року не виходив в море, а в січні 2008 року затонуло біля причалу. Водночас, за документами крюїнгової компанії, на напівзатопленій риболовецькій “фелюзі” числилося більш як 700 чоловік екіпажа, повідомили в СБУ.

Слюсарів і зварювальників, які прямували на роботу до Латвії під виглядом моряків, супроводжував у дорозі й давав інструкції підручний директора крюїнгового агентства.
“У Латвії українці працювали на суднобудівних заводах у припортових містах. Вони самі знімали житло і сплачували харчування. Робочий день тривав 12 годин. Зарплату часто затримували, іноді не платили зовсім. Існувала також система штрафів і грошових покарань”, – повідомляє СБУ. Адміністрація заводу заздалегідь попереджала: працевлаштування нелегальне, під час рейдів українці повинні ховатися від міграційної влади. Оскаржити умови праці громадяни України не могли, оскільки договір з наймачем залишався у крюїнговій компанії.

За виявленими фактами протиправної діяльності й стосовно директора агентства порушено ряд кримінальних справ за статтями “підробка документа, що видається або засвідчується громадянином-підприємцем, який має право видавати або засвідчувати такі документи, з метою використання його особою, яка це підробила^ використання свідомо підробленого документа повторно” і “організація незаконного переміщення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями, сприяння їх здійсненню порадами, вказівками, надання засобів, здійснені повторно”.

Підсудна визнана винною у скоєнні інкримінованих їй злочинів. “Враховуючи пом`якшувальні обставини, суд засудив її до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Вирок набув чинності”, – інформує прес-служба Кримського управління спецслужби.

admin