Рада спробує повернути довіру до щеплень

Верховна рада прийняла закон “Про затвердження загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки”. За цей документ проголосували 339 із 415 народних депутатів. Мета законопроекту – знизити рівень захворюваності, смертності та інвалідності внаслідок інфекційних хвороб, а також розвиток імунології, генної інженерії та іммунобіотехнологіі. На думку розробників програми, в разі реалізації поставлених завдань число вакцинованих буде доведено до 95%.

Фінансувати цю програму передбачається за рахунок коштів, виділених з держбюджету, а загальний обсяг витрат складе 2,93 млрд грн, з яких 2,8 млрд грн планується витратити на закупівлю імунобіологічних препаратів, проведення моніторингу та корегування заходів з імунопрофілактики, а також на розробку механізму надання державної допомоги громадянам з поствакцинальними ускладненнями.

Крім того, згідно документу, 39 млн грн будуть витрачені на заходи з попередження розповсюдження інфекційних хвороб, 16 млн грн – на обладнання складських приміщень і кабінетів, де зберігаються імунобіологічні препарати, холодильним устаткуванням. Програмою передбачено міжнародне співробітництво у сфері захисту від інфекційних хвороб, наукові розробки в галузі імунопрофілактики і підготовка фахівців з вакцинації населення.

Окремою статтею програми стала інформаційно-просвітницька робота, в рамках якої передбачається запровадити “Сертифікат щеплень громадянина України”, де будуть фіксуватися всі щеплення, зроблені від народження. “Поки ми тільки почали проводити популяризацію щеплень, пояснювати населенню переваги імунопрофілактики, в майбутньому плануємо зробити соціальну рекламу на радіо і телебаченні, яка допоможе подолати негативний імідж щеплень, – розповіла перший заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська .- Уже з 2010 року в поліклініках разом з медичною карткою оформлятимуть сертифікат щеплень “.

Нагадаємо, 5 серпня, після щеплення вакциною Pentaxim померло чотиримісячне немовля в Енергодарі (Запорізька область).

17 серпня в Донецьку померли ще двоє дітей у віці трьох і чотирьох місяців. Кожен з них за кілька днів до смерті був щеплений вакциною Pentaxim виробництва французької компанії Sanofi Pasteur.

12 серпня в Івачівському районі Волині, через два дні після щеплення вакциною Pentaxim, помер 5-місячний хлопчик.

У минулому році Мінздрав також заперечував причинно-наслідковий зв’язок між смертю 17-річного школяра з Краматорська (Донецька область) Антона Тищенка і його вакцинацією індійським препаратом Trevisac проти кору та краснухи. Втім, пізніше в ході розслідувань ГПУ і спеціальної слідчої комісії Верховної ради було встановлено, що причинно-наслідковий зв’язок між смертю підлітка і вакцинацією все ж існував.

Як сказав голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва, повернути довіру населення після негативних інцидентів із щепленнями буде непросто. “Тільки скрупульозна і відповідальна робота Міністерства охорони здоров’я, а також ефективна реалізація бюджетних коштів допоможе реабілітуватися в очах всієї України”, – заявила вона.

admin