Найближчої неділі Україна перейде на зимовий час

В останню неділю жовтня Україна перейде на “зимовий” час. У ніч на 25 жовтня о 04:00 стрілки годинника будуть переведені на одну годину назад.

В Україні перехід на літній час вперше відбувся в 1917 році, а з 1981 року вже в СРСР знов регулярно вводився літній час. Цій традиції стала дотримуватися і Україна з 1991 року.

До 1996 року зимовий час вводився в останню неділю вересня. Після цього уряд вирішив синхронізувати переведення стрілок з більшістю європейських країн.

Як відомо, українці переводять свої годинники на зимовий час разом з жителями 109 інших країн світу.

Нагадаємо, вперше літній і зимовий порядок відліку часу був введений в Англії в 1908 році з метою економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. З 1996 року за рекомендацією Європейської економічної комісії ООН період дії літнього часу був продовжений до останньої неділі жовтня. Це рішення обґрунтоване дослідженнями медико-біологічного і економічного характеру, проведеними в різних країнах.

Переведення стрілок дозволяє знизити енергонавантаження і поліпшити екологічну обстановку, забезпечує стійку роботу єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків і зв’язків, організацію теле- і радіомовлення.

Між тим, багато медиків вважають цю процедуру не такою вже і безпечною для здоров’я, як це може здатися на перший погляд.

Навіть така невелика зміна графіку, на думку Ніла Стенлі, експерта з лікарні англійського графства Норфолк, може порушити звичний розпорядок сну і неспання і привести до стомлення. За оцінками вченого, щоб повністю пристосуватися до нового часу може тривати до трьох днів.

admin