На ХХ "КиївМузикФесті" представили трьох закарпатських композиторів Теличка, Гайдука та Волонтира

Відрадно, що в рамках цього престижного міжнародного заходу, до програми якого входить музика сучасних та зарубіжних композиторів, цьогоріч були представлені й твори трьох наших земляків – ужгородців Віктора Теличка і Василя Гайдука та мукачівця Володимира Волонтира.

Хорову композицію Віктора Теличка на фестивалі репрезентував камерний хор “Хрещатик”, Василя Гайдука – камерний хор військово-музичного центру Збройних сил України (Чернігів). А камерно-інструментальні твори Володимира Волонтира прозвучали у виконанні Національного ансамблю солістів “Київська камерата”.

До речі, закарпатці брали участь приблизно в третині “КиївМузикФестів”. Піонером же був камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії (диригент Мирон Юсипович), який на і фестивалі 20 років тому з-поміж творів українських композиторів виконав і Симфонієту видатного закарпатця Іштвана Мартона. “Цей твір викликав жвавий інтерес, зокрема, серед представників української діаспори з Франції, Канади, США, котрі тоді чи не вперше приїхали до Києва і лише почали знайомитися з українською сучасною музикою, – розповідає Віктор Теличко, голова Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України. – Відтоді музичний діяч із США Вірко Балей відвідував ледь не кожен фестиваль. А водночас запрошував українських композиторів до Америки і навіть узяв участь у записі саунд-треку до художнього фільму на кіностудії Довженка”.

admin