МОЗ заперечило чутки про спалах "свинячого" грипу в Україні

У Тернопільській області хворі, які померли, не перебували в країнах, неблагополучних по захворюваності на грип А/H1N1 і проживали на різних територіях області. Про це головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол доповів міністру охорони здоров’я України Василю Князевичу.

Нагадаємо, 27 жовтня начальник Головного управління охорони здоров’я Тернопільщини Богдан Ониськів заявив про сімох померлих від грипу.

За словами чиновника, ці смерті були пов’язані з ускладненнями, спричиненими грипом, причому практично всі померлі були молодими та фізично здоровими людьми. Крім того, Ониськів відзначив, що тернопільчанам загрожує поки невідомий штам грипу, походження якого медики ще не виявили.

У свою чергу, в Тернопільській обладміністрації з посиланням на місцеву СЕС повідомили, що в області не було підтверджено лабораторно жодного летального випадку від грипу чи ГВРЗ.

Як повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я, не дивлячись на поступове зниження кількості щоденних захворювань людей у зв’язку з запровадженням обмежувальних заходів, до лікувально-профілактичних закладів звертаються хворі, в тому числі з важкими формами пневмонії.

“Через пізні звернення громадян за медичною допомогою, ускладнена діагностика хвороби і цілеспрямоване лікування, як наслідок є летальні випадки, ймовірно викликані респіраторною вірусною інфекцією”, – зазначає МОЗ.

У Міністерстві зазначають, що захворюваннями вражено в основному населення Тернополя та південних районів області, зокрема Чортківського, Теребовлянського, Гусятинського, Борщівського. Хворі, які померли, не перебували в країнах, неблагополучних по захворюваності на грип А/H1N1 і проживали на різних територіях області.

МОЗ наголошує, що ситуація знаходиться під особистим контролем головного державного санітарного лікаря України.

admin