МФВ може залишити Україну без 3,8 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд вимагатиме від української влади відмовитись від фінансування підготовки до Євро-2012 за рахунок 9,8 млрд грн прибутків Національного банку України, що, на їхню думку, спричинить необґрунтовану емісію. Інакше наша держава може не отримати четвертий транш обсягом 3,8 млрд доларів, передбачений меморандумом між Україною та МВФ.

Таких висновків дійшла місія МФВ на чолі з Джейлою Пазарбазіолу.

Упродовж двох тижнів експерти визначали, чи дотримується України взятих на себе зобов’язань та чи заслуговує на продовження співробітництва з МВФ.

За словами заступника голови комітету Верховної ради з питань економічної політики Ірини Акімової, крім фінансування Євро-2012, співробітників МВФ також турбує збільшення соціальних виплат населенню та потенційний ріст дефіциту Держбюджету 2010 року. “Незважаючи на те, що досягнуті в ході візиту домовленості не оприлюднюються, місія МВФ упродовж переговорів наполягала на виконання саме цих вимог”, – повідомила пані Акімова.

Загалом, експерти МВФ визнали, що економічна ситуація в Україні стабілізувалася. До 15 листопада співробітники місії підготують рекомендації раді директорів МВФ, на основі яких і буде прийняте рішення щодо виділення Україні четвертого траншу кредиту за програмою “stand-by”.

Нагадаємо, Україна вже отримала 10,9 млрд доларів з обіцяних 16,4 млрд кредиту МВФ. Окрім цього, зазначимо, що законопроект про фінансування підготовки до Євро-2012 за рахунок прибутків Національного банку України лобіювали представники БЮТ у парламенті.

admin