Литвин доручив негайно змінити закон про вибори

Спікер Верховної ради Володимир Литвин доручив депутатам негайно підготувати зміни до закону про вибори президента і ухвалити їх на наступному пленарному тижні.

Про це він заявив в ході пленарного засідання парламенту.

“Нам необхідно негайно внести пропозиції в зв’язку з рішенням Конституційного суду для того, щоб ми могли унормувати відповідно до рішення КС закон про вибори президента з тим, щоб на наступному пленарному тижні можна було прийняти відповідні зміни до цього закону”, – сказав Литвин.

Як відомо, президент Віктор Ющенко оскаржив в КС новий закон про вибори.

КС визнав низку положень закону неконституційними. Зокрема, щодо обов’язкового перебування громадян України на консульському обліку для того, щоб брати участь у голосуванні, неможливості оскарження в судовому порядку протоколів, складених виборчими дільницями, обов’язкового проживання кандидата на посаду члена виборчої комісії на відповідній території.

На думку КС, не відповідає Основному закону і положення, що позови щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів виборчого процесу, не розглянуті судом протягом двох днів з часу закінчення голосування на виборчих дільницях, залишаються без розгляду.

admin