Космічне агентство шукає добровольців для польоту на Марс

Європейське космічне агентство оголосило пошук добровольців для симуляції польоту на Марс. Старт експерименту запланований на кінець 2009 – початок 2010 року. Останній день подачі заявок – 5 листопада 2009 року.

За умовами відбору, кандидати мають бути не старшими 50-ти і не молодшими 20-ти років. Вони повинні добре володіти однією з двох робочих мов експедиції – російською або англійською.

Після попереднього відбору кандидати пройдуть медичне обстеження, а також серію психологічних тестів і співбесіду. Найбільший інтерес для ESA представляють люди, що мають досвід роботи в області електроніки, біології і медицини.

Планується відібрати шістьох людей, які проведуть 520 днів в спеціальному закритому комплексі в московському Інституті медико-біологічних проблем. Метою експерименту є моделювання польоту на Марс: 290 днів на дорогу туди і назад і 30 днів на перебування на Червоній планеті. При цьому безпосередньо для марсіанського етапу був збудований спеціальний комплекс.

Політ на Марс моделюватиметься в рамках цілої серії експериментів під назвою “Марс 500”. У липні 2009 року завершився попередній експеримент з цієї серії. Тоді група з чотирьох європейців і двох росіян провела 105 днів в закритому комплексі. Метою досвіду було вивчення психологічних труднощів, з якими можуть зіткнутися астронавти під час польоту до Червоної планети.

admin