Комітет виборців України: вибори президента стануть війною компромату

Комітет виборців очікує брудної президентської кампанії, яка офіційно стартувала в Україні 19 жовтня.

“Це буде конкуренція популізму, компромату, штабних піар-заготовок, технологій, якихось образів, але не буде конкуренцією сенсів”, – зазначив голова правління КВУ Олександр Черненко.

На його думку війна компроматів та політреклама цілком витіснять цивілізовані дискусії між політиками. І попри наявність суспільного запиту на відкриті дебати щодо стратегії та ідеології, кандидати боротимуться за виборця шляхом тиску на його емоції, що по суті не залишає громадянам можливості усвідомленого вибору.

“Україна зробила кілька кроків назад ще до початку виборчої кампанії та проведення демократичних та цивілізованих виборів”, – переконаний Черненко.

Він вважає, що засоби масової інформації не зможуть протистояти цим тенденціям.

“Оскільки вкрай низький рівень політиків не залишає ані фаховим журналістам, ані пресі в цілому жодних можливостей впливу на перебіг кампанії. Продемонструвавши 2004 року здатність організовано протистояти тискові, журналісти виявилися безсилими перед кар’єрними спокусами та матеріальними винагородами”, – пояснив експерт.

Черненко висловив жаль з приводу того, що справджуються найгірші очікування щодо методів ведення дискусії учасниками перегонів. І додав, що офіційний старт виборчих перегонів 19 жовтня не потягне за собою зміни характеру виборчої кампанії, яка вже триває кілька місяців.

admin