Коли тепло дійде до труб?

Головний інженер КП “Уж-тепло” Дмитро Петрина повідомив, що їхнє підприємство готує до опалювального сезону 28 котелень та 22 центральні теплові пункти, хід роботи яких контролюватиме спеціально створений оперативний штаб. На останній сесії було вирішено виділити додаткові кошти на закупівлю необхідних деталей до котлів. Щодо інтенсивного встановлення індивідуального опалення, то тут уживатимуться окремі заходи: здійснюватиметься реконструкція та заміна обладнання і, звичайно, легалізація. Є в Ужгороді й такі потужні котельні, котрі, обігріваючи кілька квартир, за добу спалюють стільки газу (40 тис. куб. м), що могли б забезпечити обігрів значно більших площ (при місячній потребі 80 тис. куб. м).

Щодо заборгованості населення за газ, то на сьогодні вона становить 8,9 млн. грн. З об’єктами міського та обласного підпорядкування проблем нема, однак державні, а саме військові частини та об’єкти МНС, уже винні 280 тис. грн. Цей список поповнюють також безбалансні гуртожитки, за ними 502 тис. грн. Та основна надія тепловиків на отримання кредиту для погашення заборгованості за газ.

Набагато краща ситуація з проплатою у ВАТ “Закарпатгаз”. Заступник голови правління Іван Купар каже, що з їхнім підприємством-транспортером населення розраховується повністю, і з постачанням блакитного палива проблем не буде. Однак знову-таки згадані вище державні об’єкти заборгували й цьому підприємству. І якщо вони повністю не розрахуються, в чому нема впевненості ані в Міністерстві оборони, ані в МНС, то не матимуть тепла.Заступник головного інженера ВАТ “Закарпатгаз” Василь Грабар повідомив, що з 4460 автономок цього року було легалізовано 500. Це повинні зробити всі, бо саме випадки нелегального встановлення призвели до розбалансування системи газопроводів. У зв’язку з цим газовики змушені були встановлювати додаткові регулювальні прилади та здійснювати окільцювання мережі в деяких місцях, щоб подати газ принаймні до плит. Керівництво вже вкотре звертається до населення з проханням подавати заявки побудинково для переоблаштування газопроводів. З виготовленням документації та розрахунком гідравлічних схем газопостачання затримки не буде, споживачам же доведеться здійснити проплату за матеріал та виконані роботи. Нелегальні індивідуалки викликають занепокоєння ще й тому, що встановлення здійснювалося з грубими порушеннями вимог техніки безпеки. А саме несправні димоходи й вентиляційні канали, під’єднання гумовими шлангами, мідними трубками (гнучкими рукавами) можуть призвести до плачевних ситуацій не лише в самих господарів, а й сусідів.

admin