Ющенко забирає відсотки у Яценюка

«Не можна іти кавалерійською атакою на танк. На жаль, у переговорах з Росією українська влада втратила козирі, які в нас були після Помаранчевої революції. Тоді українці могли розмовляти з позиції сили. Російська влада нас побоювалася, що ми будемо прикладом для демократичних сил в Росії. Зараз ці козирі втрачені. Лобове протистояння з Росією ми програємо, треба маневрувати», – вважає Гарань.
Також, на думку політолога, Ющенку не варто було використовувати у президентській кампанії і тему НАТО.
«У 2004 році Ющенко тему НАТО під час виборів не піднімав – і правильно робив, враховуючи те, що максимально курс на вступ до НАТО підтримує третина населення. Будувати свою президентську кампанію на НАТО – це означає програш», – переконаний Гарань.

Безумовними лідерами президентських перегонів, за словами Гараня, будуть Янукович та Тимошенко. У той час Ющенка, Яценюка, Литвина та Тігіпка політолог відніс до «третьої ніші». З його слів, ці кандидати забиратимуть голоси один в одного.

Гарань також відзначив, що під час цієї президентської кампанії так і не був використаний потенціал громадянського суспільства, у чому помилки Анатолія Гриценка та Арсенія Яценюка.
Довідка ЗІКу.
За результатами соцдослідження центру «Соціс» за вересень 2009 року рейтинг Януковича становить 28,7% (+0,9% порівняно з липнем), Тимошенко 19% (+2,1%), Яценюка 8,2% (- 4,9%), Симоненка 3,6% (-0,5%), Литвина 2,8% (-1,4%), Ющенка 2,8% (-0,4%), Тягнибока 2,6% (-0,5%), Богословської 0,8% (-0,5%), Гриценка 0,7% (стабільний). Проти всіх готові проголосувати 9,4% опитаних (-0,4% порівняно з липнем), не визначилися 20,3%.
Другий тур: Янукович 40,3% (у липні було 37,6%), Тимошенко 32,6% (було 28,9%).

admin