Чи буде в Закарпатті власне золото?

На збори кредиторів запрошено представників влади та правоохоронних органів, оскільки кредитори підприємства переконані у спробі рейдерського захоплення підприємства.

4 серпня 2009 року відбулися збори комітету кредиторів ТОВ «Закарпатполіметали» у справі про банкрутство золоторудника. Кредитори та працівники підприємства мали намір зустрітися із директором золоторудника Василем Василинцем, якого Господарський суд Закарпатської області рішенням від 10 липня зобов’язав надати бухгалтерську документацію, на підставі якої можна зробити висновок про відновлення платоспроможності підприємства. Але директор вже вшосте не з’явився на зустріч з кредиторами, уповноваживши на розмову представника.

Присутні на зустрічі працівники підприємства разом з маленькими дітьми вимагали одного – виплатити заборговану за майже три роки зарплату, яка станом на 1 червня цього року становила понад 2,5 млн грн. Загальний борг ТОВ «Закарпатполіметали» перед кредиторами становить близько 29 млн грн. До цієї суми входить заборгованість перед Пенсійним фондом (за позовом якого і розпочали судову справу про банкрутство підприємства), низкою інших державних структур (Державна податкова інспекція, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, гірничо-рятувальний загін МНС у Закарпатській області та інші). Найбільше золоторудник боргує іноземній компанії «Cengart Financial INC», яка викупила його борги за обладнання на суму понад 3,9 млн доларів США.

Арбітражний керуючий, розпорядник майна ТзОВ «Закарпатполіметали» Володимир Гуртовий заявив, що ситуація на підприємстві – критична. Тому він підготував звернення до Президента України з проханням розібратися в ситуації та вжити можливих заходів для захисту порушених трудових прав працівників ТОВ «Закарпатполіметали», недопущення завдання матеріальної шкоди підприємству та його кредиторам, у тому числі державним органам, забезпечити захист земельних та екологічних інтересів держави. На його переконання, наразі відбувається не що інше, як відкрите рейдерське захоплення активів підприємства. «Зокрема вже здійснено незаконні махінації із землею золоторудника: Мужієвська сільрада з порушенням чинного законодавства та порядку надання земельних ділянок передала в оренду новоствореному ТОВ «Береговополіметали», яке своєю чергою передало ТОВ «Сауляк» цю ж земельну ділянку у суборенду. При чому на цій землі розташовані споруди хвостосховища ТОВ «Закарпатполіметали» та знаходиться збагачена рудна сировина, вартість якої становить близько 25 млн грн. Протест природоохоронної прокуратури з цього приводу сільська рада відхилила та таки уклала незаконний договір оренди», – каже В.Гуртовий.

admin