Анатолій Гриценко:" Мабуть, це буде першим випадком у історії, коли не кандидат купує голоси, а люди наймають того, кому вірять"

13 жовтня голова СБУ Наливайченко вніс подання на звільнення з посади свого заступника Кислинського за підробку документів (використання фальшивого атестата про закінчення КНУ ім. Т. Шевченка), чого сам Анатолій Степанович вимагав від президента ще тиждень тому, а також передати документи до прокуратури для порушення карної справи за фактом вчинення службового підлогу. “Таке є неприпустимим, тим більше, що Кислинський курував напрямок військової безпеки, а аморальна людина не може займати таку посаду”, – наголосив Анатолій Гриценко. Він висловив переконання, що президентові також належить негайно призначити начальника Генштабу, прийняти відставку Кириченка, який заявив про неможливість виконувати обов’язки за станом здоров’я, і невідкладно внести подання в парламент щодо кандидатури на пост міністра оборони. Якщо за попередні 18 років армія жодного дня не була без міністра оборони, то наразі оборонне міністерство залишається без міністра вже кілька місяців. Анатолій Гриценко повідомив, що очолюваний ним комітет на своїх засіданнях уже двічі розглядав проект бюджету на наступний рік за напрямками сфери національної безпеки та оборони і дійшов висновку, що в такому вигляді приймати його не можна, оскільки він не забезпечує не те що розвитку чи навіть виживання силових структур, а його прийняття спровокує руйнацію армії та інших силових структур, що є неприпустимим. Турбують недостатні кошти на бойову підготовку, модернізацію, закупівлю нових видів озброєнь, утилізацію боєприпасів, у т. ч. стратегічних ракет, рідкого ракетного палива типу меланж, нульові кошти — на житло для військовослужбовців, а також те, що досі не затверджена програма ліквідації наслідків аварії під с. Лозова. Закладені до бюджету на 2010 рік за загальним фондом 8, 3 млрд. грн. – неприпустимо мало, ця цифра має бути збільшена удвічі. Анатолій Гриценко висловив сподівання, що парламент підтримає пропозицію комітету.

З 13 жовтня громадська приймальня Анатолія Гриценка відкрита в Ужгороді по вул. Крилова, 14 (навпроти УСБУ). Цього ж дня він провів там перший прийом. Віддадає перевагу живому спілкуванню з людьми перед спілкуванням “з трибуни, а далі – сів і поїхав”. Пообіцяв шукати шляхи законодавчої підтримки для галузей виноробства і туризму, а тому планує низку відповідних зустрічей. Він підтвердив свою участь у президентських виборах, і хоча внесені зміни до закону про вибори передбачають участь у них мільйонерів (тобто за умови внесення застави на суму 2, 5 млн. грн., а не голосів на підтримку, як раніше), що є кроком назад для демократії, Анатолій Гриценко відкрив окремий рахунок для збору коштів і 5 вересня звернувся до людей. Станом на 13 жовтня на рахунку майбутнього кандидата в президенти вже було 2 млн. 200 тис. 143 грн., з них тільки 10 тис. грн. становлять кошти родини, повідомив він. Мабуть, це буде першим випадком у історії, коли не кандидат купує голоси шляхом роздавання гречки чи безкоштовними шоу і концертами, а люди самі добровільно вкладають гроші, наймають людину, якій вірять і хочуть, щоб вона відстоювала в майбутньому їхні інтереси. Люди на підтримку Анатолія Гриценка на окремий рахунок переказували від 5 грн. до 100 тис. грн. “Я не буду знімати свою кандидатуру на користь якогось іншого кандидата”, – запевнив він. Тобто розмовам про технічного кандидата Гриценка поставлено крапку. Каже, якби бачив кандидатів, що могли би спрацювати сильніше, ефективніше, моральніше, то свою кандидатуру не висував би.

Необхідна урядова політика у сфері надлишкового військового майна, яка би чітко визначила схеми його продажу, та слід вилучити цю функцію із армії взагалі, переконаний парламентарій. Натомість на сьогодні Кабміном створено концерн “Техвоєнсервіс” у складі Міноборони, і вже мав відбутися перший аукціон. Гриценко запропонував зміни до Конституції, що передбачають сильну ефективну виконавську вертикаль, на відміну від проекту Ющенка. За його пропозицією, обраний президентом народ має особисто формувати і очолювати уряд, займатися енергетикою, економікою, ЖКГ, а не … “цікавими гуманітарними речами”. Він висловив готовність зняти своє прізвище, як автора, під законопроектом, якщо це когось стримує від його прийняття, тому що країна чекає на авторитарну – авторитетну владу. < /span>На запитання, якої він думки щодо іншого кандидата Яценюка, якого напередодні ужгородці закидали помідорами і яйцями та, зокрема, щодо його брутальних погроз і припустимості подібної поведінки, Анатолій Гриценко відповів так: “Ну, емоційно зірвався. Використав непарламентський вислів. Але людина, яка говорить, очевидно, так має і діяти… Хай він сам коментує свої висловлювання. Думаю, що це також не питання віку. Це питання внутрішньої етики і культури, більш нічого. ”

admin