Велосипед до Києва доведе

Якщо жити – то тільки зі спортом: саме так вважають учасники велоестафети “Спорт для всіх єднає Україну”. Це всеукраїнська акція, яка проводиться вже п’ятий рік поспіль, з 2 по 12 вересня, до Дня фізичної культури та спорту.
Головне для учасників – довести самому собі, що ти здатен на все! В тому числі – доїхати до Києва на велосипеді.
Організовує ці естафети всеукраїнський центр “Спорт для всіх”. Цього року він мав на меті привернути увагу громадськості до проблем безпеки велосипедного руху українськими шляхами, а також – створення сприятливих умов для здорового способу життя та відпочинку. Естафета проходила під гаслом: ” Кожній дорозі по велосмузі”. Адже через відсутність спеціальних смуг на трасі, щороку десятки велосипедистів потрапляють в ДТП, з якого, на превеликий жаль, далеко не всі виходять живими. Щоб уникнути подібних ситуацій, спортсменів супроводжувала міліція та карета швидкої допомоги.
Цього року столиця зустрічає велосипедистів, які вирушали із трьох міст України: Чернівців, Севастополя та Луганська. Довжина маршруту з кожної крайньої точки складає близько 1500км. В ході велотуру до початкової колони приєднувалися все нові і нові учасники з різних міст. Тому до фініша приїде ( за досвідом минулих років) не менше, ніж 400 учасників.
Спортсмени обладнані полегшеними велосипедами, вага яких складає 6-8 кг. Вони мають спеціальний одяг , взуття і обов’язково – захисний шолом.
Враховуючи всю складність даного маршруту, до складу команд із кожної області відбиралися найсильніші і найвитриваліші спортсмени. Проте обмежень у віці чи статі велосипедистів не було. Наймолодшому учаснику естафети 15 років, найстаршому – 65. Переважну більшість західноукраїнської команди складають чоловіки. Але є дві представниці прекрасної половини людства, які також прямували до Києва на велосипедах.
Сьогодні ж, у День фізичної культури та спорту, під час урочистого фінішу команди встановлять прапор своєї області в м.Києві біля арки “Дружби народів” . Таким чином вони вітають Україну зі святом і нагадують, що не існує нічого неможливого. Потрібно тільки дуже велике бажання і ще більша праця над собою.
Марічка Черничко

admin