Свою 1116-річницю Ужгород зустрічає оновленим

Відновлення дорожнього покриття, профінансоване згідно з програмою соціально-економічного розвитку міста, на сьогодні виконане на 95 %. За умови надходження коштів від транспортного збору планується облаштувати ще кілька вулиць. У жовтні-листопаді після проведеного аналізу підготовку до зими пройдуть основні міські магістралі, де розриття появилися після робіт газовиків, електриків, Водоканалу. Вже нині готується необхідна техніка, яка у зимовий період буде працювати на очищенні зимових доріг. Заготовлені необхідні для їх безпечної експлуатації сипучі матеріали. Вже надійшли та заскладовані три вагони солі. Міське господарство два роки поспіль відмовляється від застосування мучки, що застосовується при догляді за зимовими дорогами, оскільки вона засмічує зливові каналізації. Тому ужгородські шляхи задля безпеки руху під час ожеледиці оброблятимуть виключно сіллю й сольовими розчинами.

У ці передсвяткові для міста дні завершується облаштування останньої зі запланованих сесією міської ради внутрікварталок, що по вул. Сечені, 31—33— 35. Загалом на кінець вересня роботами з відновлення було охоплено 60 % міських кварталів. Залишилися три великі р-ни: по вул. 8 Березня — Грушевського, де вже розпочали ремонтні роботи^ ЗОШ № 6, вул. Тіхого, Станційна, та р-н залізничної лікарні — вул. Можайського — вул. Декабристів з усіма забутими гуртожитками (Департаментом міського господарства тут заплановано провести озеленення), а також невеликі квартали в р-ні вул. Перемоги. Уже з весни 2010 р. саме ці квартали опиняться у зоні акцентованої уваги Департаменту міського господарства й будуть належним чином реконструйовані. Нині на роботах із облаштування внутрікварталок працює одне з кращих міських комунальних підприємств КШЕП (директор І. Довбак) Віктор Іванович каже, що якби усі підприємства працювали у такому ж режимі та з такою ж відповідальністю, то Ужгород дуже швидко став би містом, яким не можна не пишатися. До Дня Ужгорода за рахунок власних коштів КШЕП змонтував два чудові дитячі майданчики біля 9-поверхівок №№ 3, 7, 9, що по вул. Заньковецької. Крім завершення облаштування внутріквартальних територій, що планується наступного року й буде внесено до Бюджету —2010, відновлення торкнеться усіх пішохідних зон, доріжок, скверів. Загалом наступний рік Департамент міського господарства бачить роком заміни і відновлення тротуарів, які десятки років в Ужгороді не ремонтувалися, а тому втілюватиме програму “Тротуар—2010”.

На любителів велосипедного спорту очікує приємна новація — розпорядженням міського голови заплановано розробити “велосипедний шлях” за маршрутом через Боздоський парк, пішохідний, транспортний мости, мимо стадіону, по набережній… Цим питанням Департамент також має намір щільно зайнятися у наступному році. До бюджету —2010 планується внести облаштування парку ім. Горького, який перебуває на балансі ЗакДУ та залишається поза належною увагою цього навчального закладу й вражає своєю занедбаністю. Насамперед тут треба провести санітарну чистку, звільнити парк від аварійних дерев. Парк ім. Горького має стати улюбленим місцем відпочинку ужгородців, як це було колись.

Жовтень на порозі, а тому підготовка до зими серед першочергових завдань міської влади, яка вживає рішучих заходів аби увійти в зиму без авралів. Так, перед теплопостачальним підприємством “Уж-тепло” поставлене завдання відключити котельню “Південну”. У вівторок міська рада вже направила підприємству перший транш на суму 100 тис. грн., необхідних для того, щоб відповідні роботи ро
зпочати. Для зупинки цієї котельні необхідно провести так зване закільцювання ЗОШ № 19, дитсадка “Ластівка”, що по вул. Заньковецькій, та ПТУ № 20, тобто тих об’єктів, які отримують від неї тепло. Є всі сподівання завершити це у найближчі тижні й законсервувати такого ненаситного пожирача газу, яким є котельня “Південна”. Практично увесь житловий фонд у р-ні вул. Легоцького — Чорновола уже переведений на індивідуальне опалення і потреби у цій котельні більше не буде. Загалом на централізованому опаленні в місті перебувають 220 будинків. ЦО отримають також ті будинки, де хоч і залишилося по 10—20 % квартир без індивідуальних джерел тепла, але поруч з ними розташовані дитсадки і школи.

Як запевнив Віктор Мартин, виділені необхідні кошти для ревізії та запуску бюджетних котелень й опалювальний сезон для бюджетної сфери розпочнеться з дотримання усіх нормативних вимог. На жаль, через те, що практично припинилося наповнення бюджету розвитку, з якого і мали будуватися автономні котельні для бюджетних закладів, будівництво 22 котелень-автономок доводиться перенести на 2010 рік. Пріоритетом для міста продовжує залишатися повний перехід на системи автономного опалення ( на сьогодні цей показник становить близько 80 %). Ужгород уже далеко попереду від інших українських міст—стотисячників, де рух зі встановлення індивідуального опалення тільки розпочинається. Найближчими роками Ужгород вже не боятиметься жодної, навіть найхолоднішої зими, переконаний начальник Департаменту міського господарства. На розгляд сесією готується проект рішення про передачу на баланс новоствореної державної установи (не Закарпатгазу!) усіх побудованих за рахунок бюджету газогонів.

admin