Ринок праці влітку

Найбільш затребувані фахівці літа

Трійка найбільш затребуваних фахівців літа — програмісти, медпрацівники і менеджери з продажів. Протягом літа кожному з цих фахівців, які розмістили своє резюме на JOB.ukr.net, надійшло близько 2 пропозицій про роботу.
Менеджери з продажів та програмісти традиційно входять у трійку найбільш затребуваних фахівців. Взимку попит на програмістів трохи знизився, але вже в середині весни знову почав зростати, оскільки збільшилася кількість замовлень з боку іноземних IT-компаній. Українські програмісти затребувані у країнах Західної Європи, оскільки менш вибагливі до рівня оплати праці. Тому в Україні велика кількість програмістів, які працюють на умовах аутсорсингу для іноземних компаній.
Продавати товари та послуги під час кризи складніше, ніж у період зростання купівельної спроможності населення, тому виробники та дистриб’ютори підсилюють відділи продажів. При цьому умови оплати праці менеджерів з продажів значно погіршилися. Роботодавці знижують фіксовану частину їхньої зарплати, а то й зовсім скасовують її, зменшують розмір бонусів.
Медперсонал найчастіше шукають приватні медичні заклади. Найбільш затребувані фахівці — косметологи, медсестри, гінекологи, дерматологи, педіатри, медпредставники, а також провізори та завідуючі аптеками.

Найменш затребувані фахівці літа

До трійки найменш затребуваних спеціалістів літа входять юристи, фахівці у сфері готельного господарства та туризму, бухгалтери, фінансисти, банківські працівники, а також перекладачі й фахівці в галузі телекомунікацій та зв’язку.
Низький попит на юристів пов’язаний з надлишком цих фахівців на ринку, оскільки на початку 2000-х рр. існувала мода на юридичну освіту. Крім того, корпоративні юристи, поряд з HR-менеджерами, офіс-менеджерами та секретарями, складають пул так званого адміністративного персоналу, який наприкінці минулого року скорочували перш за все.
Менеджери з туризму і готельний персонал (адміністратори готелів, покоївки) залишилися незатребуваними через зниження туристичної активності в цьому сезоні.
Оскільки фінансова система значно постраждала від кризи, знизився попит на бухгалтерів, фінансистів, банківських працівників.

Довідка

Сайт з працевлаштування JOB (job.ukr.net) — лідер ринку Інтернет-рекрутингу. Створений у 1999 році. Його база нараховує 24 тис. вакансій і 33,5 тис. резюме фахівців усіх регіонів України. Щодня на JOB розміщується близько 1,5 тис. нових вакансій і 1 тис. резюме. Щодня JOB відвідують більше 98 тис. унікальних інтернет-користувачів, які переглядають його 1,2 млн. разів.

admin