«Яценюківці» спалять опудало жида в місті Ужгороді

«Торжественное сжигание чучела жида, место проведения : площадь Почтовая, возле главного входа в ужгородский горисполком, начало в 14.00.» – саме такий пункт значиться у програмі в рамках Дня святкування міста Ужгорода. Анонс зазначеного антисемітського заходу розміщено на офіційному інформаційному сайті Слободанюка (http://www.ua-reporter.com/novosti/65062). Не виключено, що в акції спалювання опудала, оголошеної на сайті-сателіті «закарпатських фронтовиків» і прислуги, візьме безпосередню участь натхненник антисемітських провокацій і брехні Арсеній Яценюк. Програма, виставлена на зазначеному сайті, кардинально відрізняється від загальноміської, затвердженої Ужгородським міськвиконкомом та Ужгородським міським головою Сергієм Миколайовичем Ратушняком, однак у ній є посилання на офіційні джерела, що є порушенням Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні». Заява міської ради з вимогою порушити кримінальну справу проти власників сайту та причетних до розпалювання міжетнічної ворожнечі згідно з ч.2, 3 ст.161 Кримінального Кодексу України направлена до міської прокуратури о 12.00 28 вересня 2009 року, про що оголошено під час представлення новопризначеного прокурора міста Ужгорода Івана Штефанюка. Ужгородська міська рада, депутатський корпус вимагають такої ж блискавичної реакції від правоохоронних органів та прокуратури, як і у випадку порушеної справи ГПУ, за вказівкою Вадима Рабиновича.

З джерел наближених до прокуратури жуналісти сайту отримали копію заяви про вчинення злочину:

Генеральному прокурору

Медведько Олександру Івановичу

01601, м. Київ, МСП-601, вул. Різницька, 13/15

Прокурору м. Ужгорода

Штефанюку Івану Матвійовичу

88000, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Уральська, 6

ЗАЯВА

Мені, як міському голові стало відомо, що на інформаційному порталі: http://www.uareporter.com/novosti/65062 станом на 26.09.09р. о 18:23 було опубліковано неправдиву інформацію щодо програми святкування Дня Ужгорода, яке відбудеться 03-04.10.2009р. Зокрема, (з інтернет-видання) «в суботу 03 жовтня 2009 року відбудеться урочисте спалювання чучела жида, місце проведення: площа Поштова, біля центрального входу до Ужгородської міської ради, початок 0 14:00 год.».

Дана інформація висвітлена на сайті: http://www.uareporter.com/novosti/65062, засновником даного інтернет-видання ua-reporter.com являється Слободянюк Сергій Миколайович.

Прошу провести негайну перевірку стосовно висвітленої інформації в інтернет-виданні ua-reporter.com, оскільки Ужгородська міська рада такого заходу не проводить, а офіційна програма святкування Дн
я міста надрукована в офіційному друкованому виданні Ужгородської міської ради – газеті «Ужгород» № 38 (558) від 26.09.2009р.

Висвітлена інформація вказує на неприпустимі зловживання правом на інформацію та може бути закликом до розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини (ч. 1 ст. 46 Закону України «Про інформацію»).

Згідно ст. 47 Закону України «Про інформацію» передбачено кримінальну відповідальність за поширення інформації, що не відповідає дійсності та ганьблять честь і гідність особи.

Крім того, ч. 1 ст. 161 КК України передбачено відповідальність за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії, а саме: умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, – караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 21, 24 Конституції України, ч. 1 ст. 161 КК України, ст. 97 КПК України, ч. 1 ст. 46, 47 Закону України «Про інформацію», та ст. 1 Закону України «Про прокуратуру» прощу:

1. Провести перевірку фактів викладених у заяві.

2. Встановити винних осіб у висвітленні неправдивої інформації, такої, що розпалює національну ворожнечу та ненависть (ч. 1 ст. 161 КК України).

3. Про наслідки розгляду даної заяви повідомити Ужгородську міську раду у визначеному законом порядку.

Додаток: 1. копія роздруківки із інтернет-видання ua-reporter.com за 26.09.09р.^ 2. копія з газети «Ужгород» № 38 (558) від 26.09.2009р.

Міський голова С.М. Ратушняк

P.S. Сергій Слободанюк досі не виплатив грошову компенсацію, що була призначена згідно з судовими рішеннями за друкування брехливих пасквілів на міського голову у власних кишенькових ЗМІ

admin