В Ужгороді малолітні вандали знищують дитячі майданчики

“Останнім часом у нашому місті випадки варварського ставлення до спільної власності досягли свого піку. Завдяки зусиллям міської влади обличчя Ужгорода суттєво змінюється: оновлюються вулиці, сквери, покращується освітлення, ремонтуються мости. Зусиллями приватних підприємців понад сотня нових контейнерів появилася на Проспекті, по вул. Корзо, пл. Петефі, але контейнерні майданчики нещадно нищаться вандалами. Понівечено дитячі майданчики, нові лавочки, розтрощено скульптуру в альпінарії”, – розповів М. Дем’янчук.

Він також зауважив, що вандали залишаються безкарними, а неодноразові звернення до правоохоронних органів про підпал сміттєвих контейнерів завершуються “відписками”. Ст. 152 Адміністративного кодексу передбачає штрафи у розмірі від 17 до 51 грн, що є малоефективним. Нищення громадського майна зазвичай здійснюється неповнолітніми, до яких можна застосувати тільки Адмінкодекс, міська прокуратура на такі правопорушення не реагує зовсім, – каже Микола Дем’янчук.

Він також пропонує ввести правило: поламав лавицю – встанови дві, адже збитки від вандалізму становлять мільйони гривень.

Руйнування майна найчастіше відбувається імпульсивно, під впливом ситуації. У 66% випадків акт вандалізму не готується заздалегідь, а підлітки вважають руйнацію своєрідною розвагою і бешкетують там, де самі й живуть. “Руйнівник громадського майна видається нам примітивною істотою з розумовими і психічними вадами, однак в реальності це далеко не завжди так. Опитавши затриманих за вандалізм підлітків, ми з’ясували, що більшістю з них не цікавляться батьки, вони погано навчаються, а їхні друзі також є “важкими підлітками”, 96% підлітків-вандалів регулярно вживали алкоголь або різні наркотики”, – розповів начальник муніципальної міліції.

Він звернувся до громади Ужгорода з проханням проводити роз’яснювальні бесіди про необхідність збереження громадського майна – у ЖРЕРах, школах, вузах, сім’ях. За виявленими фактами вандалізму слід звертатися до муніципальної поліції за тел. 61-32-45. “Найбільш дієвими засобами запобігання вандалізму є попереджувальні методи, виховна робота. У ході експерименту доведено, що попередня бесіда з групою школярів, якій роз’ясняли правила поведінки в громадських місцях, зменшила число небажаних дій на 88 %”, – поінформував Микола Дем’янчук.

ЗІК

admin