В Ужгороді буде пам’ятник ліхтарнику єврею

Від Михайла Івановича ми дізналися, що ідея пам’ятника єврейському ліхтарникові належить меру. Він висловив її ще рік тому, коли спілкувався зі скульпторами, розглядаючи їхні пропозиції щодо облаштування проспекту Свободи. «Мені ця думка відразу сподобалася, і я вирішив втілити її в життя. — каже пан Колодко. — Це буде алегорична, символічна фігура, хоча її прототип — реальний ужгородець єврейської національності, дуже ерудований, із двома вищими освітами, котрий вручну, за допомогою обценьок, протягом 40 років запалював старі електричні ліхтарі в центрі міста. Адже тоді вимикачі були окремо на кожному з них, і ввечері їх треба було включати, а вранці — виключати, не те що зараз — все робиться натисканням однієї кнопки.»

Проектом передбачається, що фігура ліхтарника буде людського зросту, виготовлена з бронзи, а драбина з чорного металу сягатиме 4 метрів. Унизу на бруківці стоятиме ще й валіза дяді Колі (так насправді звали прототипа), з якої виглядатимуть книжки й газети. Справа в тому, що наш історичний ліхтарник завжди носив їх із собою, через начитаність його навіть називали ходячою енциклопедією.

Зрозуміло, що всі компоненти міцно закріплять, аби не спокушати збирачів брухту. Профінансувати спорудження пам’ятника готовий Сергій Ратушняк, але попередньо ужгородців просять висловити свої думки з цього приводу — потрібна така скульптура чи ні, де її варто розмістити тощо.

admin