Над Яценюком та його «гой-компанією» зависла сокира. Прокурорська

Є така народна мудрість: «Добро тобі сторицею повернеться». І воно таки так. Але ж беззаперечною є й інша мудрість, теж народна: «Не рий іншому яму, бо сам у неї втрапиш». У чому має чудову нагоду переконатися головний «фронтовик змін» пан Яценюк.

Добра він робив мало, отож про «повернення сторицею» мова не йде. Мова йде про ями, які пан Яценюк так завзято рив для інших, а потрапив сам.

Шалена агітаційна кампанія, яку розгорнули «юні фронтовики» Яценюка по всій державі, не могла не привернути увагу інших громадських організацій. Але активісти цих організацій – люди толерантні, до певного часу мовчали. Але більше не будуть. Останню краплю до чаші терпіння додала заява “Фронту змін” з вимогою порушити проти мера Ужгорода Сергія Ратушняка вже четверту за ліком кримінальну справу– за нібито «перешкоджання законній діяльності громадської організації».

І тут лідери інших громадських організацій подивилися в закони і добряче замислилися: а чи є законною та діяльність, що нею займається «Фронт змін»?

Є чинний Закон про вибори президента України, є й новий, котрий, щоправда, ще не вступив у законну силу, та у даному випадку це великого значення не має. Так, строки офіційного старту виборчої кампанії можуть бути різними, але що старий, що новий закон трактують однозначно: виборчу агітацію можна тільки після того, як претендент на головне крісло держави ОФІЦІЙНО зареєстрований кандидатом у президенти. При цьому, ні за старим, ні за новим законом старт виборчому процесу ще не дано, ніхто нікого ніяким кандидатом не реєстрував. А «кролик» – знай собі скаче. З якого-такого дива?

І навіть не те головне, що «з якого – такого дива». Головне – за які-такі гроші?

Наскільки стало відомо нашому сайту, представники ряду інших, «не фронтових» громадських організацій вже підготували серйозну заяву до обласного прокурора Юрія Бенци. Навіть дуже серйозну, бо в ній йдеться про вчинення кримінального злочину, передбаченого статтею 159-1 Кримінального кодексу України.

Для довідки. У цій статті йдеться про те, надання (так само і умисне використання) фінансової (матеріальної) підтримки у великому розмірі для здійснення виборчої кампанії кандидату, політичній партії (блоку), з порушенням встановленого законом порядку, шляхом передачі грошових коштів або матеріальних цінностей на безоплатній основі чи за необґрунтовано заниженими розцінками, виготовлення або поширення агітаційних матеріалів, не оплачених з виборчого фонду є елементарним злочином, причому – кримінально-карним злочином. А у пункті третьому конкретизовано, що такі дії, «вчинені за попередньою змовою групою осіб, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років».

Відсутність виборчого фонду у пана Яценюка наявна? Наявна. Нема виборчої кампанії – не може бути виборчого фонду.

Попередня змова групи осіб наявна? Наявна, бо агітатори пана Яценюка розтикані по всіх містах і чи не всіх селах нашої держави..

А тепер задумаймося, коли пан Яценюк РЕАЛЬНО зможе стати президентом? Якщо суд йому «відміряє» по мінімуму – то тільки у на виборах 2015 року. Якщо по максимуму – не раніше виборчої кампанії 2020 року.

А враховуючи, що раніше засуджену особу кандидатом у президенти України все одно не зареєструють (закон не дозволить), то пан Яценюк зможе балотуватися хіба що на посаду президента Всеукраїнського єврейського конгресу. І то за умови, якщо пан Рабинович офіційно визнає пана Яценюка своїм одноплемінником…

admin