Найгірша ситуація з вакантними робочими місцями в Рахівському Тячівському, Іршавському, Хустському районах та м. Ужгороді та Мукачеві

Цього разу на порядок денний колегії були винесенні питання результатів роботи обласної служби зайнятості у першому півріччі 2009 року та стан працевлаштування громадян: проблеми та шляхи поліпшення ситуації. Перший заступник директора обласного центру зайнятості З.І. Катрич зупинилася на реалізації основних пріоритетних напрямків роботи обласної служби зайнятості в умовах фінансово-економічної нестабільності. Зокрема акцентувалася увага на питаннях системної роботи щодо надання якісних послуг клієнтам служби зайнятості, організації оплачуваних громадських робіт як за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, так і за рахунок коштів роботодавців, місцевих органів влади, своєчасного наповнення бюджету Фонду та впровадження системи подання звітності в електронному вигляді до органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відзначалося, що впродовж першого півріччя поточного року послугами центрів зайнятості скористалося 39,8 тисяч незайнятих громадян. Економічні негаразди, зумовлені економічною кризою, відзначилась спадом економічної активності та звуженням попиту на працю. У нинішньому році в банку даних обласної служби зайнятості було 7,9 тисяч вакансій менше, ніж в аналогічному році минулого року. Також на 6,9 тисяч менше зареєстровано вільних робочих місць.

Спостерігається значний спад на попит по деяких робітничих професіях, на які у попередні роки був великий попит. Приміром, якщо торік середньомісячна потреба у швачках складала 220 осіб, то вже у нинішньому році ця потреба склала 128 осіб. Аналогічні тенденції попиту відслідковуються на такі професії як складальник верхнього взуття, водій, продавець продовольчих товарів, верстатник деревообробних верстатів. Зменшилася потреба у працівниках державної служби – майже у три рази.

Найскладніша ситуація з наявності вільних робочих місць у порівнянні з минулим роком спостерігається у Рахівському (менше на 883 вакансії) Тячівському (670), Іршавському (642), Хустському (647) районах та м. Ужгороді (на 1721 вакансію менше) і Мукачево (на 736 менше).

Питома вага укомплектованих вакансій за направленням обласної служби зайнятості склала 67 відсотків. Найбільше укомплектовано вакансій в Іршавським, Виноградівським, Рахівським та Міжгірським районними центрами зайнятості. Гірше обстоять справи з цього питання в Ужгородському міську та районному центрах зайнятості.

На сьогодні відслідковується нелегальна робоча сила у фізичних осіб – роботодавців. Тобто, у роботодавців працює більше осіб, аніж зареєстровано договорів у центрі зайнятості між найманими працівниками та фізичними особами. Створеними робочими групами, які відвідали 96 роботодавців області, під час яких було виявлено близько 110 вільних робочих місць, вакантних посад. Під час відвідувань були також виявленні вакансії сезонного характеру в Ужгородському районі.

Гіршою залишається ситуація у гірських районах, де відбувається відтік інвесторів та зменшується кількість роботодавців. А ті вакансії, які є у роботодавців не укомплектовуються у силу небажання працювати.

Нелегкий період подолання наслідків фінансової кризи виявив пріоритетні стратегічні напрями розвитку ринку праці та трудових ресурсів. У контексті глобалізації світової економіки чітко визначаються вимоги до соціальних питань і роботодавців щодо ефективного використання трудових ресурсів на сучасному ринку праці детально проаналізовано на колегії у виступі заступника директора обласного центру зайнятості І.В.Голубки. Високий рівень кваліфікації робітничих кадрів уже давно став неодмінною умовою розвитку та успішної професійної реалізації особистості.

admin