В Ужгородської митниці віднедавна на озброєнні рентгенівська мобільна система вартістю 1,2 млн. євро

Загалом щодо роботи Ужгородської митниці у 2009 році, Михайло Порада зазначив, що, незважаючи на нинішню ситуацію, а саме зниження активності зовнішньоекономічної діяльності, є позитивна тенденція у зростанні обсягів стягнення податків. Ужгородська митниця залишається одним з основних об’єктів у області, що наповнює бюджет.
Протягом січня-травня 2009 року Ужгородська митниця перерахувала до бюджету 154,9 млн. грн. податків і зборів, що майже на 141 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак за вказаний період працювали лише 25 % (485) суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (усього акредитовано 1919 суб’єктів). Структура доходів Держбюджету за звітний період зазнала змін та склалася так: 92 % доходів від торгового обігу та 8 % — неторгового (за аналогічний період минулого року — 70 %/30 %). Загалом начальник Ужгородської митниці констатував, що кількість перетинів кордону значно зменшилася. Якщо минулого року за 5 місяців пункт пропуску «Ужгород» перетнули 11 тисяч вантажівок, то цього року — лише 4 тисячі.
Що стосується нещодавніх чуток на адресу Ужгородської митниці, що нібито через цей пункт пропуску було пропущено кузова за 500 доларів(!) до “Ламборджіні” вартістю понад 200 тис. євро, Михайло Порада зазначив: “Я не можу підтвердити цю чутку, а якщо хтось із тих, хто розповсюдив цю інформацію, поплутав муляж з кузовом до такого авто, то це лише вказує на їх некомпетентність і нефаховість у цих питаннях”.

Людмила Федоришина, РІО

admin