Ужгород відвідала делегація словацьких дипломатів

Рівень та важливість дипломатичної делегації, яка завітала до Ужгородської міської ради визначався тим, що її очолив особисто пан Павол Гамжік Надзвичайний та Повноважний Послом Словацької Республіки, якого супроводжували Генеральний Консул Словацької Республіки в Ужгороді Маріан Сладичек та працівник Посольства СР в Києві Томаш Янчі і Почесний Консул Словацької республіки в Ужгороді Іван Шуфрич.

Про що йшла мова на зустрічі мера Ужгорода з словацькими дипломатами, журналісти довідалися безпосередньо від учасників зустрічі, того ж дня на прес-конференції у малому залі Ужгородської міськради. Міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк коротко окреслив коло питань, які обговорювалися на зустрічі.

Предметом відвертого обговорення були надзвичайно важливі проблеми прикордонної співпраці, що мають великий вплив на міждержавні відносини між Україною і Словаччиною загалом. Це – спільні проблеми розвитку туризму, підприємництва, спільних гуманітарних програм і візового режиму. Адже Ужгород для інвестицій і розвитку туристичної галузі має потребу в туристах зі Словаччини, як і Словаччина зацікавлена в українських туристах. Нині успішному розвитку туристичної галузі в наших країнах заважає візовий режим запроваджений на території ЄС по відношенню до громадян України. Тому необхідно вирішувати питання не лише лібералізації малого прикордонного руху, але й нових можливостей для туристичного руху в рамках візових обмежень.

Як заявив на прес-конференції після зустрічі з дипломатами голова міста Ужгорода, –Настав час відвертих оцінок у взаємовідносинах України і Європи у всіх питаннях. У першу чергу в подвійних стандартах оцінок не лише оточуючих ЄС держав, але й держав, що є або стали учасниками Європейського Союзу. До прикладу це стосується взаємовідносин Румунії і України.

Недавно в словацькому місті Кошіце, де проходила нарада еврокомісарів Сергій Ратушняк порушував питання стосовно спільних екологічних проблем. Мова йшла про проблему перевантаженості очисних споруд Ужгорода під час злив, коли очисні системи неспроможні виконати свої функції. Тому, ця проблема не може бути суто ужгородською проблемою. Вона є і проблемою країн Європейського Союзу на кордоні з яким знаходиться наше місто, тому потребує спільного розв’язку.

Сергій Ратушняк привів приклад систематичних викидів шкідливих хімічних сполук у закарпатську Тису золотовидобувним комбінатом у Румунії. Адже ці викиди вже на 60% знищили річкову фауну української частини Тиси і є не менш шкідливими для всієї Дунайської водної системи. Виходячи з цього, екологічної проблеми окремої держави чи регіону не існує, вона є спільною для Європи і людства в цілому.

Як повідомив журналістам Надзвичайний та Повноважний Послом Словацької Республіки Павел Гамжік словацькі дипломати залишилися задоволеними результатами зустрічі з головою Ужгорода Сергієм Ратушняком та висловили вдячність за вагомий внесок ужгородської громади в розвиток бізнесових, культурних, гуманітарних та освітніх зв’язків між словаками і українцями. Яскравим прикладом цього є вирішення питання з школами №4 та №21 Ужгородською міськрадою. Нині затримка лише за виконанням своїх зобов’язань з боку Закарпатської обласної влади, яка боргує 1,2 мільйона грн. на реконструкцію школи №4, обіцяних Віктором Ющенком та головою ОДА на міжнародній зустрічі.

admin